Ferie z Muzeum

Wesołych Świąt

Utworzono: 22.12.2020 14:50

(Kliknij aby powiększyć)

Kochani Uczniowie i Rodzice!

Utworzono: 22.12.2020 14:45

Kochani Uczniowie i Rodzice!
Zbliża się czas - upragniony. Zarówno okres świąteczny, Nowy Rok, jak i ferie zimowe. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie sylwestrowego czasu. Jako Rodzice jesteśmy w pełni odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech – zarówno jak mają 1 roczek, jak i 16 lat, 17 lat.
Poniżej - kilka wskazówek w związku z feriami.
Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców:
1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.
2. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby bawiło się bezpiecznie - przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
3. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone do ruchu samochodowego, a nie do zabaw, czy ślizgania się.
4.. Lodowisko jest jedynym bezpiecznym miejscem do korzystania - a nie zamarznięte rzeki, rzeczki, jeziora czy stawy.
5. Poinformuj swoje dziecko - w jaki sposób bezpiecznie korzystać z różnych urządzeń elektrycznych.
6. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.
7. Przypomnij o higienie snu, odpoczynku.
8. Ruch i aktywność fizyczna to najlepszy sposób na wypoczynek.
9. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu.
10. Wymagaj od swojego dziecka - by zawsze informowało Cię, gdzie wychodzi, gdzie spędzi czas. Ustal czas powrotu.
11. Zadbaj, by Twoje dziecko pamiętało o ważnych numerach alarmowych.
12. Pamiętaj - zawsze ubieraj się stosownie do pogody.
13. Przestrzegaj wszelkich zasad i obostrzeń epidemiologicznych.

Hospicjum

Utworzono: 22.12.2020 14:39

W dniu 20 grudnia 2020r. do Hospicjum „Betania” w Opolu przekazane zostały kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszego Zespołu oraz darowizna pieniężna – dar od nauczycieli. Serdecznie, w imieniu obdarowanych podopiecznych, wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękuję.

Dorota Jastrzembska

Tutaj można podglądnąć podziękowania od Hospicjum