Dzień Chłopaka w naszej szkole

Utworzono: 01.10.2019 16:13

30 września wszyscy chłopcy naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dziewczynki, przygotowując przeróżne niespodzianki, zadbały, by buzie chłopaków były uśmiechnięte .

Happening „Zdrowo jem – więcej wiem” „

Utworzono: 01.10.2019 16:07

Happening „Zdrowo jem – więcej wiem”
„Zatańczyła marchew z jabłkiem
Burak z cytrynami
Z ziemniakami kiwi tańczy
Seler z malinami

Hej hej hop
Na wesołe miny
Hej hej hop
zatańczyły witaminy
Już wesołe mają miny…”
W dniu 27.09.2019r. uczniowie kl 1-3 pod opieką pań: Anny Rosenhof, Marty Wolf, Urszuli Leonowicz uczestniczyli w Happeningu, którego celem była promocja zdrowego odżywiania się. W kolorowym korowodzie przeszliśmy ulicami osiedla Cisowa z mnóstwem smacznych owoców i warzyw. Napotkanych przechodniów częstowaliśmy , zachęcaliśmy do spożywania owoców i warzyw poprzez przyśpiewki oraz rymowanki .Tego dnia mieliśmy również okazję obejrzenia hodowli papug. Okazało się, że nie tylko ludzie, ale także ptaki uwielbiają witaminki zawarte w jabłkach czy marchewce. Dzieci obiecały, że będą codziennie spożywać owoce i warzywa, ponieważ mają dużą wartość odżywczą, a ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna.

Nasza szkoła sprząta świat

Utworzono: 01.10.2019 16:03

W naszej szkole w dniach od 23 do 30. 09.2019r. przeżywaliśmy tydzień ekologiczny. W tym czasie podejmowaliśmy zajęcia z uczniami o tematyce związanej z segregacją i zbiórką odpadów. Nasze działania zainaugurowaliśmy wykonywaniem przez każdą klasę plakatów, na których przedstawiliśmy sposoby segregacji odpadów. Jednocześnie przez cały tydzień trwała zbiórka ZSEiE (zużytego sprzętu elektryczno – elektronicznego). Wykonywane były gazetki ścienne o tematyce ekologicznej oraz segregacji odpadów. Prowadzone były zajęcia dydaktyczne (w kl. I- III) z udziałem prelegentów pracujących w „Czystym Regionie” oraz zajęcia plastyczne związane z powyższą tematyką podczas zajęć świetlicowych. Zwieńczeniem tygodnia ekologicznego była zbiórka odpadów z terenu Osiedla Cisowa w dniu 30.09.19r. ( przez kl. I – III) oraz 07.09 przez kl. IV – VIII. Udało się zebrać ok. 20 worków różnego rodzaju odpadów. Nasza zbiórka była możliwa do przeprowadzenia dzięki wsparciu „Czystego Regionu”, który zaopatrzył nas w worki i rękawice oraz zapewnił odbiór odpadów.

Zebrania klasowe

Utworzono: 23.09.2019 15:03

24 września 2019 roku zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcą, które odbędą się zgodnie z harmonogramem przesłanym na e-dziennik.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Utworzono: 23.09.2019 14:59

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W naszej szkole w klasach 1-3 po raz pierwszy obchodziliśmy ten radosny dzień. Ubrania w kolorowe kropki oraz uśmiechnięte buzie z wymalowanymi kropeczkami rzucały się w oczy od samego rana. Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Uczniowie w skupieniu obejrzeli również krótki filmik o przeżyciach bohaterki. Następnie uczniowie klas 1-3 w twórczy sposób wykonywali różnorodne kropkowane prace plastyczne i ozdabiali nimi szkolne korytarze.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Konkurs fotograficzny.

Utworzono: 15.09.2019 17:40

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Sam nie palę i innym odradzam”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII. Prace konkursowe należy przynieść do 21 października 2019r. do świetlicy szkolnej lub wychowawców klas. Prace musimy przekazać do 31.10.2019 r. do Opola. Szczegółowe informacje w regulaminie.
Zgoda na udział w konkursie