SZLACHETNA PACZKA

Utworzono: 21.12.2020 10:16

Serdecznie dziękuję uczniom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznej paczki.
Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Naszym zadaniem było przygotowanie paczki dla Dziecka Więźnia. Otrzymaliśmy list - informacje 3letnim Filipie, który interesuje się pociągami, ciuchciami, samochodami.
Bardzo lubi także maskotki. Szybko znalazły się osoby, które chcąc sprawić radość temu chłopcu ofiarowały wspaniałe zabawki, książeczki, słodycze, maskotki i inne drobiazgi.
Z przyniesionych rzeczy powstała nie jedna, ale dwie paczki, które już wyruszyły w drogę, aby przed świętami dotrzeć do Bielska - Białej.
W szczególności pragnę podziękować Hani, Leonowi i Nikodemowi z klasy 1, Dorocie i Dawidowi z klasy III, Sebastianowi z klasy IV,
Roksanie i Kacprowi z klasy 6, Natalii i Martynie z klasy 7 oraz Paniom pracującym w naszej szkole.
Pragnę również przekazać życzenia od pracowników Wydziału Katechetycznego oraz w imieniu własnym:
Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przeżywane w tym roku w tak szczególnych okolicznościach, pozwolą Wam doświadczyć bliskości Boga oraz bliskości drugiego człowieka, abyśmy zaprosili Chrystusa do naszych serc i chcieli dzielić się Nim z innymi.

Maraton Pisania Listów - zakończony!

Utworzono: 21.12.2020 10:12

Bardzo Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w pisanie listów w obronie Nassimy z Arabii Saudyjskiej!!! Pięknie dziękujemy za to, że pisaliście listy całymi RODZINAMI! To jest naprawdę cudowne. Na stronie Amnesty International można odnaleźć piękne zdanie: "KILKA MINUT TWOJEGO CZASU MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE." Podarowaliście aż - 347 listów!!! To jest bardzo piękne i budujące. Potrafiliśmy się zjednoczyć na wspólnym MARATONIE - mimo dzielącej nas odległości. Ilość listów jest oszałamiająca. Jesteście ZWYCIĘZCAMI!!! Jesteście po prostu CUDOWNI:)

Z życia świetlicy

Utworzono: 21.12.2020 10:04

Zaproszenie dla uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie na hasło lub wiersz promujący Krajową Administrację Skarbową.

Utworzono: 15.12.2020 22:07

Wszystkie informacje w załącznikach.

Czym zajmuje się KAS.pdf
Regulamin konkursu.pdf

Cóż jest cenniejszego niż rodzinne pamiątki?

Utworzono: 15.12.2020 21:48

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu organizowanego przez MEN pod nazwą „Szkoła pamięta”. Tematem przewodnim były rodzinne pamiątki. Z wielkim pietyzmem uczestniczki konkursu przedstawiły, opisały i opowiedziały historie przedmiotów, w które są wpisane czasem wzruszające osobiste dzieje. Zwyczajna książka, maszyna do szycia, czy rower stają się niezwyczajne poprzez to, że łączą kolejne pokolenia.
Na pewno nie musimy obawiać się, że młodzi ludzie zapomną o swoich korzeniach, skoro w tak cudowny sposób opowiadają własne historie. Wszystkie uczestniczki konkursu są jego zwyciężczyniami, bo znają i kultywują pamięć przodków, a to wartość uniwersalna, ponadczasowa.
Dziewczyny, gratulujemy Wam i dziękujemy, że dzielicie się swoimi zwyczajnymi, a zarazem niezwyczajnymi opowieściami…

NOWY DYREKTOR ZSP 1

Utworzono: 10.12.2020 10:20

10 grudnia 2020 roku o godzinie 9 odbył się konkurs na stanowisko dyrektora
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.
Wygrała go pani Dorota Jastrzembska.
Gratulujemy !!