Aktualności

Dzień życzliwości w naszej szkole

Utworzono: 25.11.2019 16:05

MISTRZOWIE PIĘKNEGO PISANIA klasy II i III.

Utworzono: 25.11.2019 15:57

W piątek 22.11.2019r. zostały ogłoszone wyniki Szkolnego „Konkursu Pięknego Pisania” zorganizowanego dla kl II-III.
Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma, ale także doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, zachęcenie do przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej.

Czytaj więcej

Wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma (czyli wybór zwycięzców) nie był prosty. Wychowawczynie kl II i III od początku roku uważnie śledziły umiejętności kaligraficzne w zeszytach uczniów jak również postępy w kształtnym, starannym pisaniu. Zwracały uwagę na estetyczny wygląd zeszytów, właściwe rozmieszczenie tekstu na stronie.
W kl II pierwsze miejsca przyznano: Annie Gricman i Cyprianowi Grabowskiemu.
W kl III były aż trzy pierwsze miejsca, a zdobyli je :Karolina Bielawska, Tomasz Podworski i Łukasz Bloch.
Drugie miejsca zajęli w kl. II: Aleksandra Świerc, Dorota Lata .
Julia Okoń i Natalia Badura w kl III znalazły się na drugim miejscu.
Trzecie miejsca w kl II otrzymali: Dawid Czarnasiak oraz Paulina Węgrzyn.
Uczeń kl III Bartosz Czernicki zajął trzecie miejsce.
Gratulujemy Zwycięzcom!
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Kolejny Szkolny Konkurs Pięknego Pisania odbędzie się w następnym półroczu .Zachęcamy więc do starannego, estetycznego prowadzenia swoich zeszytów.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Utworzono: 21.11.2019 19:00

21 listopada2019
Światowy Dzień Rzucania Palenia

Najnowsze wyniki badań dotyczące aktualnej sytuacji w zakresie palenia tytoniu w Polsce przeprowadzonych przez Kantar Polska w 2019 r. na zlecenie GIS jednoznacznie wskazują na tendencję spadkową regularnych palaczy – z 31% w 2011 r. do 21% w 2019 r. oraz wzrost liczby osób, które nigdy nie paliły.
Z kolei w 2019 r. zauważalny jest spadek liczby osób o 7%, które próbowały rzucić palenie, z 23% - w porównaniu z wynikami z 2017 r.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.
W Polsce obchodzony jest od 1991 r. Pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 r. zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
W efekcie aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki
z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada – tydzień przed obchodzonym
w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia – za Dzień Rzucania Palenia.

Przegląd świetlic 2019

Utworzono: 21.11.2019 18:58

Kiermasz książki.

Utworzono: 21.11.2019 18:51

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz taniej książki. Kiermasz został zorganizowany we współpracy z Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie.

„Wylosuj książkę”.

Utworzono: 21.11.2019 18:49

Uczniowie klasy piątej zainicjowali akcję pod hasłem „Wylosuj książkę”.
Przynieśli swoje książki, które już przeczytali i wyrazili chęć przeznaczenia ich na losowanie. Książki zostały oznaczone numerkami i wyeksponowane na stoliku. Uczniowie przygotowali losy z takimi samymi numerkami. Osoba, która chce wziąć udział w losowaniu przynosi książkę i może wylosować inną. Kto przyniesie więcej książek otrzymuje również pochwałę do dziennika. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.