Książki czytam treść ich znam

Utworzono: 22.01.2020 20:00

Zdobądź słodziaka lub inne nagrody!
Zapraszamy uczniów klas I, II, III i IV do udziału w konkursie czytelniczym.
Zadaniem uczestnika jest przeczytanie 10 książeczek i wykazanie się znajomością treści.
Po przeczytaniu każdej dziecko dostanie do rozwiązania kilka zadań z treści książki.
Uczeń który przeczyta wskazane książki i wykaże się bardzo dobrą znajomością ich treści otrzyma nagrodę i pochwałę za udział w konkursie.
Czas trwania konkursu: luty - maj
Wykaz książek:
„Pilot i ja” – Adam. Bahdaj
„Cudaczek-Wyśmiewaczek” – Julia. Duszyńska
„Kajtkowe przygody” – Maria. Kownacka
„Kapelusz Pani Wrony – Danuta. Parlak
„Najmilsi”- E. Szelbyrg-Zarębina
„Pamiętnik Czarnego Noska” – Janina Porazińska
„Przygody Filonka Bezogonka” – Gostia Knutsson
„Rany Julek!” – Agnieszka Frączek
„Rogaś z Doliny Roztoki” – Maria Kownacka

Festiwal praw człowieka 2020 rozpoczęty

Utworzono: 19.01.2020 19:18

Marchewkowy dzień na lekcji języka polskiego

Utworzono: 19.01.2020 19:17

Zimowe potyczki matematyczne

Utworzono: 19.01.2020 19:17

Jasełka w Kościele.

Utworzono: 19.01.2020 19:16

Wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej

Utworzono: 19.01.2020 19:11

W dniu 16.01.2020 nasi najmłodsi podopieczni, czyli uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Anną Rosenhof oraz z Panią Klaudią Młynarczyk wybrali się na zajęcia biblioteczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem wyjazdu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza.

Zajęcia pt.: „Laponia – kraina Św. Mikołaja i reniferów” prowadziła Pani Barbara Górnik, która jak zwykle potrafiła zainteresować uczniów omawianym zagadnieniem. Pani Basia przygotowała wiele ciekawostek dotyczących reniferów. Uczniowie poznali środowisko, warunki życia i pożywienia tych arktycznych zwierząt, a także koczowniczy tryb życia plemienia Nieńców. Nie zabrakło również wesołych pląsów i zabaw ruchowych ze śpiewem. Kolorowe wnętrze biblioteki, a w nim mnóstwo przepięknie ilustrowanych i ciekawych książek sprawiły wiele radości naszym małym czytelnikom. Po zajęciach dzieci miały chwilkę dla siebie, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.
A. Rosenhof