Aktualności

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Utworzono: 17.12.2019 20:16


Daniel Kłos zajął III miejsce po dwóch dogrywkach o miejsce II.

Występ dla mniejszości

Utworzono: 17.12.2019 20:07

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

Utworzono: 11.12.2019 19:26

13 XII 2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom – Dzieci Poetom”. Po raz dwunasty konkurs miał zasięg powiatowy. Do konkursu przystąpiło 14 szkół, a w tym 27 dzieci. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III, recytujący wiersze poetów piszących dla dzieci. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP Nr 1 - Urszula Leonowicz, Marta Wolf, Anna Rosenhof, Agnieszka Matyja. Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
-Pani Renata Scheit
- Pani Barbara Górnik
-Pani Ewa Kowalczyk – Lecibil

Czytaj więcej

Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, czy tekst jest dopasowany do wieku i możliwości interpretacyjnych recytatora, czy właściwie akcentują i czy mają odpowiednie tempo mówienia. Nie bez znaczenia jest staranność i ogólny wyraz artystyczny.
W czasie obrad jury odbył się taniec ,,Śnieżynek”,w wykonaniu uczennic klasy III i IV pod kierunkiem Pani Urszuli Leonowicz, Anny Rosenhof, Marty Wolf a następnie klasy: II i III zagrały na flażoletach ,,Jingle Bells” oraz kolędę ,,Lulajże Jezuniu”. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział we wspólnej zabawie w karaoke. Razem zaśpiewaliśmy ,,Jest taki dzień” oraz ,,Renifery ciągną sanie”. Następnie Śnieżynki wręczyły upominki każdemu dziecku.
Jury wytypowało zwycięzców konkursu:
I miejsce – Koszela MagdalenaPSP 12
I miejsce – Kowalczyk Pola PSP 12
Imiejsce – Lisiecka Karolina PSP 20
II miejsce – Bloch Łukasz PSP 18 /ZSP 1/
II miejsce- Mikoluk Hanna PSP nr 11
II miejsce –Mikolaszek Zuzanna PSP 5
III miejsce – Bielawska Karolina PSP 18 /ZSP 1/
III miejsce- Iwanowska Helena SP Leśnica
III miejsce- Rydzy Katarzyna ZSP Pawłowiczki

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, bony podarunkowe do Smyka ufundowane przez Wydział Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie – Koźlu oraz firmę A. Berger. Wszystkim wręczono dyplomy za udział oraz słodycze.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. Organizatorzy dziękują:
- Wydziałowi Oświaty i Wychowania,
- Firmie ,,Berger” z Kędzierzyna –Koźla,
- Radzie Rodziców ZSP nr 1,
- Pani Anieli Wac właścicielce restauracji Cisowianka,
- Pani Renacie Scheit.

link do kk24

Wyjazd do Opola

Utworzono: 11.12.2019 19:26

Dnia 5 grudnia 2019r. odbyła się mikołajkowa wycieczka klas IV, Va i Vb. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawe miejsca województwa opolskiego. Na początku zwiedzili zamek w Kamieniu Śląskim, gdzie poznali jego historię, zobaczyli bardzo pokaźny zbiór ksiąg oraz poznali ciekawostki na temat dzwonów, które znajdują się w ogrodzie. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie interaktywnego Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie za pomocą różnych zmysłów uczniowie mogli „doświadczyć” muzykę. W muzeum odbyły się także zajęcia pt.: „Lekcja słuchania”, na których pani przedstawiła historię powstawania pierwszych zapisów muzycznych oraz powstawania płyt winylowych. Na koniec wszyscy udali się do Teatru im. Jana Kochanowskiego na sztukę pt.: „Podróż za jeden uśmiech”. To był dzień pełen przygód i wrażeń, który na pewno wiele osób zapamięta na długo.

Pasowanie pierwszoklasistów 2019

Utworzono: 11.12.2019 19:25

„Jak oni ślubują”
Zgodnie z tradycją, 11 grudnia br., odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców.
W tym dniu gościła u nas szkolna telewizja TVS i nagrywany był program pod tytułem „ Jak oni ślubują”. Uroczystość poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz.
Pod okiem kamery odbył się swoisty casting na pierwszaka. Uczniowie poddani zostali surowej ocenie takich osobistości jak: Dorota Zawadzka – Superniania, Magda Gessler – znawczyni zdrowej kuchni, Komendanta Głównego Policji, Generała Wojska Polskiego,
a także słynnej tancerce, jurorce „Tańca z Gwiazdami” Ivonie Pavlović. Dzieci udowodniły, że potrafią kulturalnie zachować się w szkole. Wykazały się też znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego odżywiania. Dali się poznać jako młodzi patrioci. Pokazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pani Magda Gessler nie mogła wyjść z podziwu przysłuchując się występowi orkiestry, która zagrała na drewnianych łyżkach, deskach, pokrywkach, grzechotkach – fasolkach. Ivona Pavlović okrzyknęła pierwszaków „Hitem”, kiedy zaprezentowały „Taniec grzecznościowy”. Burzą oklasków nagrodzono również taniec „Wyginam śmiało ciało”. Szanowna komisja jednogłośnie wydała pozytywny werdykt, uznając, że pierwszaki zasługują na przyjęcie ich w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu. Pan dyrektor i publiczność również zgodnie orzekli, iż pierwszaki są po prostu super! W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Tomasz Radłowski dokonał symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
Nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu, a wychowawczyni Anna Rosenhof wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Po głównej uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie tym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej ważnej uroczystości, a także nauczycielom i gościom, którzy zechcieli być w tym dniu razem z pierwszakami. Pierwszakom natomiast życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole!
A. Rosenhof

Mikołajkowa kuchnia klasy szóstej

Utworzono: 11.12.2019 19:20

Uczniowie klasy szóstej, w tym roku szkolnym, Mikołajki obchodzili promując zdrowe odżywianie. Uczniowie zredagowali mikołajkowe przepisy na desery, sałatki, koktajle.Potem je starannie wykonali. Zabawa w kucharzy była bardzo super pomysłem.