Aktualności

Latem wakacje, wędrówki piesze - z każdej przygody się cieszę!

Utworzono: 13.08.2019 17:57

Latem wakacje, wędrówki piesze - z każdej przygody się cieszę!
Pod tym hasłem rozpoczęły się w naszej placówce od 1 do 26 lipca półkolonie "Lato 2019".
Z wypoczynku, na którym oj działo się działo, skorzystało ogółem 20 osób - uczniów od 1 do 6 klasy. Było wesoło, zabawnie i interesująco. Wyjazdy do kina, bajkolandii, na kręgle to juz tradycja. Także wycieczka busem tym razem do Zaginionego Miasta do Pokrzywnej i Parku Miniatur Sakralnych
w Olszowej czy wycieczka PKP do Opola /ZOO. Zajęcia edukacyjne w Pizzerii, P. Bibliotece Miejskiej i z Pierwszej Pomocy. Dużo różnych zajęć plastycznych wyzwalających dziecięcą kreatywność, zajęcia z twórczego myślenia w pracy zespołowej, wspólne grillowanie na pikniku
i deskorolkowanie. Moc atrakcji na czterech turnusach i zdrowa rywalizacja wypełniały każdy dzień
i przepędziły nudę również na zajęciach sportowych w sali gimnastycznej, na stadionie czy placu zabaw. Najważniejsze, że "Lato 2019 " upłynęło bezpiecznie i pozostawiło w sercach dzieci
i wychowawców wiele pozytywnych wrażeń, co widać na zdjęciach. Zapraszamy do fotogalerii.

Przygotowała- Lidia Rucka

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1

Utworzono: 28.07.2019 19:46

W zakładce Podręczniki dostępny jest zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2019/20120. link

Wycieczka do Żor

Utworzono: 25.06.2019 20:43

17 czerwca 2019r. klasy 1-3 wraz z wychowawcami wybrały się do Żor zwiedzić sławne TwinPigs – miasteczko westernowe. Oprowadzająca nas Kowbojka pokazała nam wszystkie atrakcje, które ciężko zliczyć.
Uczniowie odbyli dziką przejażdżkę na Family Coasterze, oglądali miasteczko z góry na Kole Młyńskim Far West, kręcili się w beczkach na karuzeli. Wzięliśmy także udział grach i zabawach na terenie miasteczka.

Czytaj więcej

W Tajemniczym Podziemiu moc ekscytujących wrażeń dostarczyła nam przejażdżka w głąb opuszczonej kopalni…a wszystko to za sprawa projekcji animacji w technice 3D, gdzie widzowie są nie tylko obserwatorami, ale i bohaterami wydarzeń.. Czekały na nich jeszcze takie atrakcje jak:-kino 5D i 7D, karuzele, park linowy.
Poprzez zabawę uczniowie poszerzyli wiedzę o Dzikim Zachodzie , poznali historię i kulturę Ameryki Północnej oraz początki osadnictwa polskiego na tych ziemiach. Mogli w ten sposób utrwalić wiadomości zdobyte na lekcjach.
Uczniowie opuścili to miejsce pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

,,ŚWIAT EKSPERYMENTÓW” ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Utworzono: 25.06.2019 20:35

,,Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Konfucjusz

,,ŚWIAT EKSPERYMENTÓW”
ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

27 maja 2019r. klasa II wraz z wychowawczynią p. Urszulą Leonowicz gościła przedszkolaków, którzy w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole. Uczniowie klasy II pod czujnym okiem wychowawczyni zaprezentowali swoje umiejętności i przenieśli najmłodszych w świat eksperymentów. Rozbudzili u obserwujących ciekawość otaczającego świata, oraz nauczyli jak należy prowadzić obserwacje i wyciągać wnioski z doświadczeń.

Czytaj więcej

Rozbudzili u obserwujących ciekawość otaczającego świata, oraz nauczyli jak należy prowadzić obserwacje i wyciągać wnioski z doświadczeń. Przedszkolaki bardzo chętnie wykonywali różne eksperymenty i byli pod ogromnym wrażeniem. Prowadziliśmy eksperymenty i doświadczenia z wodą np.: wędrująca woda , co pływa , co tonie. Poznali też właściwości magicznego i samopompującego się balona, czy cieczy nienewtonowskiej, która pod wpływem nacisku, energicznego ściskania bądź mieszania zmienia swoje właściwości – robi się twarda i plastyczna. Obserwowali podwodne rodzynki, a najbardziej ucieszyli się z mydlanych konstrukcji, które przybierały formy od najmniejszej możliwej powierzchni, a puszczone swobodnie były kuliste, a te kładzione na blacie miały kształt półkola.
I chociaż niektóre eksperymenty wydały się trudne, bo związane były z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dały dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Na pewno na długo zapamiętają tą fantastyczną przygodę. Wszyscy znakomicie bawili się.

"Bieg po zdrowie"

Utworzono: 17.06.2019 18:35

W naszej szkole od grudnia do czerwca odbywały się zajęcia dla uczniów klas 4a i 4b w ramach programu profilaktycznego "Bieg po zdrowie". Ich celem było ukazanie szkodliwości palenia tytoniu. Dzięki prowadzonym zajęciom dzieci nie tylko były odbiorcami wiedzy, ale aktywnie włączyły się w realizowane treści poprzez wykonywane zadania w grupach. Zdobywały cenne umiejętności pracy w zespole, udzielania asertywnej odpowiedzi, poszukiwania informacji, dzielenia się wiedzą i prezentowania jej przez grupą. Efekty wspólnej pracy były przedstawiane społeczności szkolnej w formie ściennych gazetek. Podsumowaniem zajęć był quiz "Wszystko wiem o zdrowiu", który potwierdził wysoki poziom wiedzy uczestników, a nam prowadzącym dał nadzieję, że w przyszłości nie staną się palaczami.
Koordynatorki programu Ewa Nieckarz i Agnieszka Matyja

Bezpieczne wakacje 2019 - spotkanie profilaktyczne z policjantem

Utworzono: 17.06.2019 18:34

W dniu dzisiejszym, funkcjonariusz policji przypominał uczniom w trzech grupach wiekowych o zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Było to spotkanie profilaktyczne, którego celem było również przestrzec dzieci przed różnymi zagrożeniami oraz pokazanie alternetywnych sposobów spędzenia czasu wolnego w sposób zdrowy i bezpieczny. Oby ta lekcja zapadła w myślach i sercach - młodszych i starszych, aby wszyscy wróciliśmy zdrowi we wrześniu do szkoły z pięknymi doświadczeniami.