Jasełka w Kościele

Utworzono: 17.01.2020 16:56

19 stycznia 2020 r. w kościele św Jacka i Franciszka ( osiedle Cisowa) o godzinie 15'', uczniowie ZSP 1 przedstawią jasełka . Organizatorzy, mali artyści, dyrekcja jak i ks.proboszcz serdecznie zapraszają na niezapomniane, pełne głębokiej refleksji przeżycie.

Wyjazd na sztukę teatralną "Zemsta"

Utworzono: 14.01.2020 22:52

WYJAZD NA SPEKTAKL „PIOTRUŚ PAN”

Utworzono: 14.01.2020 22:49

W dniu 14.01.2020r. uczniowie kl I-III wraz z wychowawczyniami (p.Urszula Leonowicz, p. Anna Rosenhof, p. Marta Wolf ) wybrały się do Hotelu Solidaris na spektakl pt. „Piotruś Pan”. Celem wyjazdu było poszerzenie wiadomości na temat teatru, kształtowanie umiejętności wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontakcie ze sztuką, kształtowanie kulturalnego zachowania się w teatrze oraz integracja zespołów klasowych. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Piotrusia Pana oraz jego zmagania z odwiecznym wrogiem kapitanem Hakiem. W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu, wprowadziło niezwykły nastrój i przyciągało uwagę dzieci. W trakcie przedstawienia widzowie spontanicznie reagowali na prezentowane na scenie sytuacje. Spektakl przykuwał uwagę od pierwszej do ostatniej minuty. Aktorzy bawili małych widzów, angażowali ich i dlatego „Piotruś Pan” nie pozwalał dzieciom się nudzić.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,PISZEMY LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA”

Utworzono: 14.01.2020 22:45

Każdego roku w grudniu wszystkie poczty na świecie zasypywane są listami. Autorami większości z nich są dzieci, a adresat jest tylko jeden - św. Mikołaj. Po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III pisali listy pod kierunkiem pań : U. Leonowicz, M. Wolf i A.Rosenhof. Organizatorem była Nowa Gazeta Lokalna. Najciekawsze listy zostały opublikowane w "Mikołajkowym wydaniu specjalnym" gazety. Gratulujemy uczniom klasy trzeciej: Przemkowi Buks i Martynce Hoy, którzy zostali wyróżnieni. Otrzymali bony na zakupy do sklepu Mały Miś i bilety do kina ,,Helios”.

WYJAZD DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Utworzono: 09.01.2020 16:20

W dn. 08.01.2020r. uczniowie kl II oraz kl III pod opieką p.Urszuli Leonowicz oraz p.Marty Wolf miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez panią Barbarę Górnik w MBP w K-Koźlu.
Na wstępie dzieci w skupieniu wysłuchały bajki o pomocnikach Św. Mikołaja –reniferach, bez których nie byłoby możliwe dostarczenie prezentów dzieciom na całym świecie. Zwierzęta do przedświątecznej wędrówki przygotowywały się w „szkole” dla reniferów.
Ponadto uczniowie dowiedzieli się o reniferach sporo faktów min. że dla ogromnej grupy mieszkańców rejonu arktycznego i subarktycznego renifery to praktycznie wszystko - pozwalają się najeść, ubrać, są środkiem transportu i punktem odniesienia do świata, gdyż zajmowanie się tymi zwierzętami wymusza na ludziach koczowniczy tryb życia.
Gry i zabawy dydaktyczne prowadzone przez panią Basię oraz przeglądanie podręcznego księgozbioru biblioteki okazały się niezapomnianą przygodą.

Wigilijki 2019

Utworzono: 29.12.2019 20:46

W ostatnim przedświątecznym dniu nauki szkolnej wszystkie zespoły klasowe spotkały się na wspólnych wigilijkach zorganizowanych przez Radę Rodziców. Nie zabrakło na nich wspólnej modlitwy, życzeń jak i pięknego kolędowania. Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy.