Utworzono: 17.06.2019 18:29

Od marca 2019r. ruszyły w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne z projektu "Podniesienie jakości i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie-Koźlu".
W ramach projektu prowadzone są m.in. zajęcia z przyrody i biologii dla uczniów klas 4 - 8 opartych na metodzie eksperymentu i obserwacji. Chętni uczniowie poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukami przyrodniczymi, a także nabywają cenne umiejętności jak współpraca w grupie, poszukiwanie informacji, wnioskowanie, argumentacja - przydatne nie tylko w nauce przedmiotów przyrodniczych, ale również w życiu. Mają również możliwość uczenia się poprzez działanie, co jest najbardziej efektywną formą nauki. Zajęcia będą kontynuowane również w następnym roku szkolnym.
Ewa Nieckarz

Wycieczka do Sławięcic

Utworzono: 17.06.2019 18:25

10 maja uczniowie klasy 4b byli na bardzo ciekawej wycieczce w Sławięcicach.
Mieli okazję poznać jak wygląda zakład CEWE - światowy dostawca foto usług.
Najpierw zdjęcie, potem krótka historia, a później pod przewodnictwem Pani Beaty dzieci mogły bardzo dokładnie zobaczyć cały proces produkcji zdjęć i innych produktów tam wytwarzanych.
Wracając pospacerowaliśmy po parku. Nie zabrakło też lodów z Willa Wanilla.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

Utworzono: 17.06.2019 14:04

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów klas I-VII środa 19 czerwca 2019r. sala gimnastyczna- godzina 10', ' klasy 8 i III PG godzina 12''.

Trzydniowa wycieczka do Wrocławia

Utworzono: 10.06.2019 22:29

SPOTKANIE Z SIOSTRĄ IWONĄ PRACUJĄCĄ NA MADAGASKARZE - CHWILA REFLEKSJI

Utworzono: 10.06.2019 22:25

W czwartek - 6.06.2019 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie z siostrą zakonną pracującą na misjach na Madagaskarze. Siostra Iwona - niezwykle ciepła osoba - na co dzień pracuje jako pielęgniarka w miejscowości zwanej BEREVO. Pokazała nam inny świat, świat - piękny, ale też bardzo trudny i jakże różniący się od naszej codzienności. Była to dla nas wszystkich lekcja pokory, umiejętności docenienia tego, co mamy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak na co dzień żyją Malgasze - w jakich warunkach żyją, leczą się, uczą (jeśli mają szczęście). Poznali zajęcia i obowiązki, które nakładane są na dzieci od najmłodszych lat ich życia. Obrazy przedstawione w czasie prezentacji na pewno różnią się od tych oglądanych w programach telewizyjnych. Poruszyły one serca wielu z nas. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc MISJE na MADAGASKARZE podajemy konto, na które można wpłacić każdą - nawet najdrobniejszą kwotę, która na pewno wesprze tamtejszą ludność.

Zawody BRD

Utworzono: 27.05.2019 21:01