Aktualności

Realizujmy nasze pasje

Utworzono: 28.10.2019 21:02

Podczas dzisiejszej godziny wychowawczej uczniowie naszej szkoły mogli poznać tajniki kolarstwa. Każdy z uczniów będzie mógł spróbować, czy ten sport jest dla niego. Zapisy do klubu ruszyły.

WYCIECZKA DO BANKU PKO BP - poznajemy różne zawody

Utworzono: 27.10.2019 21:54

W dniu 25.10.2019 r. uczniowie kl I-III pod opieką pań: Urszuli Leonowicz, Marty Wolf i Anny Rosenhof odwiedzili Bank PKO BP w Kędzierzynie-Koźlu mieszczący się przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Nasza szkoła prowadzi SKO pod patronatem odwiedzonego banku. Jednak głównym założeniem naszej wizyty było poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów, kształcenie zainteresowań oraz pomoc w zrozumieniu celowości pracy wykonywanej przez dorosłych, a także kształtowanie takich wartości jak uczciwość, odpowiedzialność, szacunek. Celem edukacyjnym zajęć było przede wszystkim wyrobienie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej.

Czytaj więcej

Podczas wizyty w banku uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach. Poznali charakterystykę pracy na sali obsługi klienta indywidualnego, klienta biznesowego, działu kredytowego. Ponadto dzieci mogły zobaczyć bank „od zaplecza”. Dużo emocji wzbudziła możliwość zwiedzenia gabinetu dyrektora banku. Uczniowie mogli zasiąść na fotelu, aby poczuć się na chwilę zarządcą instytucji bankowej. W sali konferencyjnej banku mieliśmy chwilę odpoczynku. Mogliśmy zasiąść przy wielkim stole i spożyć drugie śniadanie. Duże wrażenie wywarła na naszych uczniach liczarka do banknotów. Wszyscy uważnie słuchali Pań oprowadzających nas wąskimi korytarzami po zakątkach instytucji. Na koniec z zapartym tchem za wielkimi, zbrojonymi drzwiami oglądaliśmy skarbiec banku. Nasi uczniowie zapewne długo zapamiętają wizytę w Banku PKO BP i być może wrócą do niego po kilku latach, z zamiarem założenia pierwszego osobistego rachunku. Za miłe, serdeczne przyjęcie wręczyliśmy pracownikom Banku PKO BP podziękowania. Wolny czas przeznaczyliśmy na zwiedzanie niedawno odremontowanego Dworca Kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu. Spacer po hali dworcowej oraz peronach był dla niektórych uczniów pierwszym zetknięciem z Dworcem Kolejowym.

Trzecioklasiści i ZAKSA

Utworzono: 22.10.2019 21:48

Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią w sobotę, 19 października, mieli okazję uczestniczyć w prawdziwym siatkarskim święcie - obchodom 25. rocznicy istnienia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje przygotowane też przez Klub Kibica i Państwo Czernickich. Od południa do około godz.17.00 uczniowie wzięli udział w spotkaniu z gwiazdami światowej siatkówki oraz w prezentacji zespołu, który w tym sezonie będzie walczył o obronę podwójnej korony.

Czytaj więcej

Dowiedzieli się, że do drużyny dołączyli nowi zawodnicy: Simone Parodi i Piotr Łukasik. Z niecierpliwością wszyscy czekali na towarzyski mecz z mistrzem Anglii IBB Polonią Londyn. Wygrała oczywiście nasza drużyna 3:0, która zdominowała gości. Po zakończeniu rywalizacji otwarta została strefa kibica, w której była okazja do spotkania z zawodnikami obecnej drużyny, zdobycia autografów i zrobienia zdjęcia. Nie zabrakło tez upominków od sponsorów.
Klasa trzecia dziękuje Prezesowi Klubu Kibica oraz pani I. Czernickiej za dzień pełen emocji i niesamowitych wrażeń.

Ogłoszenie. Układanie kostki Rubika.

Utworzono: 21.10.2019 18:02

7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbędą się zawody w układaniu kostki Rubika. Zapraszamy do udziału.

"Jak dbam, tak mam." Klasa 6 gospodarzem sali nr 4

Utworzono: 21.10.2019 17:55

W naszej szkole realizowanych jest wiele projektów i innowacji. Jednym z nich jest wewnętrzny projekt "Jak dbam tak mam. Klasa gospodarzem szkoły." Uczniowie klasy 6 z wielkim entuzjazmem przystąpili do realizacji tegoż projektu. Postanowili, że sala nr 4 będzie ich wizytówką. Wspólnie zabrali się za generalne porządki.

Bliżej kultury

Utworzono: 19.10.2019 22:36