Ekoferie online w MBP

Wesołych Świąt

Utworzono: 22.12.2020 14:50

(Kliknij aby powiększyć)

Kochani Uczniowie i Rodzice!

Utworzono: 22.12.2020 14:45

Kochani Uczniowie i Rodzice!
Zbliża się czas - upragniony. Zarówno okres świąteczny, Nowy Rok, jak i ferie zimowe. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie sylwestrowego czasu. Jako Rodzice jesteśmy w pełni odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech – zarówno jak mają 1 roczek, jak i 16 lat, 17 lat.
Poniżej - kilka wskazówek w związku z feriami.
Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców:
1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.
2. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby bawiło się bezpiecznie - przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
3. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone do ruchu samochodowego, a nie do zabaw, czy ślizgania się.
4.. Lodowisko jest jedynym bezpiecznym miejscem do korzystania - a nie zamarznięte rzeki, rzeczki, jeziora czy stawy.
5. Poinformuj swoje dziecko - w jaki sposób bezpiecznie korzystać z różnych urządzeń elektrycznych.
6. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.
7. Przypomnij o higienie snu, odpoczynku.
8. Ruch i aktywność fizyczna to najlepszy sposób na wypoczynek.
9. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu.
10. Wymagaj od swojego dziecka - by zawsze informowało Cię, gdzie wychodzi, gdzie spędzi czas. Ustal czas powrotu.
11. Zadbaj, by Twoje dziecko pamiętało o ważnych numerach alarmowych.
12. Pamiętaj - zawsze ubieraj się stosownie do pogody.
13. Przestrzegaj wszelkich zasad i obostrzeń epidemiologicznych.

Hospicjum

Utworzono: 22.12.2020 14:39

W dniu 20 grudnia 2020r. do Hospicjum „Betania” w Opolu przekazane zostały kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszego Zespołu oraz darowizna pieniężna – dar od nauczycieli. Serdecznie, w imieniu obdarowanych podopiecznych, wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękuję.

Dorota Jastrzembska

Tutaj można podglądnąć podziękowania od Hospicjum

SZLACHETNA PACZKA

Utworzono: 21.12.2020 10:16

Serdecznie dziękuję uczniom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznej paczki.
Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Naszym zadaniem było przygotowanie paczki dla Dziecka Więźnia. Otrzymaliśmy list - informacje 3letnim Filipie, który interesuje się pociągami, ciuchciami, samochodami.
Bardzo lubi także maskotki. Szybko znalazły się osoby, które chcąc sprawić radość temu chłopcu ofiarowały wspaniałe zabawki, książeczki, słodycze, maskotki i inne drobiazgi.
Z przyniesionych rzeczy powstała nie jedna, ale dwie paczki, które już wyruszyły w drogę, aby przed świętami dotrzeć do Bielska - Białej.
W szczególności pragnę podziękować Hani, Leonowi i Nikodemowi z klasy 1, Dorocie i Dawidowi z klasy III, Sebastianowi z klasy IV,
Roksanie i Kacprowi z klasy 6, Natalii i Martynie z klasy 7 oraz Paniom pracującym w naszej szkole.
Pragnę również przekazać życzenia od pracowników Wydziału Katechetycznego oraz w imieniu własnym:
Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przeżywane w tym roku w tak szczególnych okolicznościach, pozwolą Wam doświadczyć bliskości Boga oraz bliskości drugiego człowieka, abyśmy zaprosili Chrystusa do naszych serc i chcieli dzielić się Nim z innymi.