Tydzień Młodzieży

Utworzono: 14.06.2016 22:38

Dnia 31 maja 2016 uczniowie klasy Ig wzięli udział w obchodach Tygodnia Młodzieży na stadionie kozielskiej Odry, gdzie mieli okazje obejrzeć występy najbardziej utalentowanej młodzieży z kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Na scenie zaprezentowali się tancerze, soliści i zespoły muzyczne oraz chóry.

POZNAJEMY NASZE MIASTO - Z WIZYTĄ W KOŹLU

Utworzono: 14.06.2016 22:30

Z okazji Dnia Dziecka klasa II pojechała do Koźla. Najpierw uczniowie wraz z opiekunami udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie - Koźlu. Niestety dzieci nie poznały głównej atrakcji STRAŻY - specjalnych wozów strażackich. Powodem było ich wyruszenie do akcji. W garażu pozostały jednak inne wozy - typowe do gaszenia pożarów. Uczniowie mogli do nich wsiąść, pokręcić kierownicą, pozaglądać w każdy zakamarek, ubrać kurtkę strażacką, kask. Ogromną atrakcją dla dzieci był ześlizg strażaka po rurze z góry na dół - czyli zobaczyć, co dzieje się przez krótką chwilę w czasie przygotowań strażaków do akcji. Drugoklasiści byli podekscytowani tym wszystkim, co mogli dotknąć i zobaczyć, ale z uwagą wysłuchali również opowieści strażaka na temat codziennej pracy.

Po wizycie w straży udaliśmy się do Muzeum Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, gdzie pracownicy przybliżyli nam historię naszego miasta i przenieśli w niezwykłą podróż do przeszłości. Dzieci miały możliwość wejścia na wieżę oraz przejścia przez lochy zamku, co było niewątpliwie dla nich niesamowitym przeżyciem.
Dzieci na rynku kozielskim zjadły pyszne lody i mogły pooglądać zegar słoneczny, fontannę, jak i otaczające kamienice.
Po wycieczce cali i zdrowi z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do Cisowej.

Zaproszenie na spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów

Utworzono: 10.06.2016 16:25

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017, które odbędzie się dnia 16 czerwca 2016 roku (czwartek) o godz. 17.00 w budynku szkoły (sala nr 3).

Film

Utworzono: 01.06.2016 22:10

Otwarcie sali gimnastycznej

Utworzono: 01.06.2016 22:08

Artykuł dotyczący otwarcia sali gimnastycznej ukazał się na stronie kk24.

Nowa wersja strony internetowej

Utworzono: 30.05.2016 10:20

Powstała nowa wersja strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej numer 18 i Publicznego Gimnazjum numer 6. Archiwum strony dostępne jest pod adresem