Aktualności

POZNAJEMY POLSKĄ NOBLISTKĘ

Utworzono: 11.10.2019 19:40

Światowy Dzień Uśmiechu 2019

Utworzono: 08.10.2019 21:39

Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem był w naszej szkole 4 października. Uczniowie klas I-III poznali historię tego dnia.Każdy otrzymał znaczek uśmiechniętej buźki i przywitał się szerokim uśmiechem ze swoimi kolegami oraz Paniami.

Czytaj więcej

Na przerwach najmłodsi przemierzali korytarze wręczając emblematy uśmiechniętej buźki swoim starszym kolegom, koleżankom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Składając im serdeczne życzenia mieli okazję poznać się bliżej.
Akcja się udała! Wszyscy odwdzięczali się uśmiechem. Najmłodsi swoim gestem chcieli pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.
Był to naprawdę radosny, uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców

SZKOLNY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA W KL I-III

Utworzono: 08.10.2019 21:37

Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki., a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

Czytaj więcej

W klasach 1-3 pod nadzorem pani Marty Wolf i pani Urszuli Leonowicz odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania. Uczniowie kl II-III czytali sobie nawzajem wybrane fragmenty wierszy oraz opowiadań. Wszyscy przygotowali się wspaniale do głośnego, płynnego, wyrazistego czytania z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych.
Miejsca I – Karolina Bielawska, Anna Gricman, Paulina Węgrzyn
Miejsca II- Julia Okoń, Łukasz Bloch, Tomasz Podworski, Daniel Czarnasiak, Zofia Borkowska,
Miejsca III –Przemysław Buks, Dawid Czarnasiak
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Światowy dzień tabliczki mnożenia w naszej szkole

Utworzono: 04.10.2019 23:05

4 października był dniem, w którym obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w programie. Cała akcja miała na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Głównym koordynatorem całej akcji w naszej szkole była pani J.Krawiec , koordynację akcji w klasach młodszych prowadziła pani U.Leonowicz.
Największą frajdę uczniom sprawiło odpytywanie dorosłych, którzy spisali się na medal, pokazując, że mimo upływu czasu od lat szkolnych, nadal biegle znają tabliczkę mnożenia.

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego dla naszego pana dyrektora.

Utworzono: 02.10.2019 17:58

W poniedziałek 30 września 2019 roku przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych zostali uhonorowani w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Na liście wyróżnionych znalazł się nasz pan dyrektor Tomasz Radłowski. Zdobył on dwa wyróżnienia - Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego:
za uzyskane w 2019 roku wyniki sportowe oraz za aktywność na rzecz rozwoju i promocji sportu.
Serdecznie gratulujemy !!

Ekologiczna osiemnastka

Utworzono: 01.10.2019 19:03

W poniedziałek 23 września na godzinach wychowawczych uczniowie naszej szkoły rozmawiali o segregacji odpadów.