Bal jesienny 2019

Utworzono: 19.10.2019 22:32

Dnia 17 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Bal Jesiennym, którego hasło brzmiało „W KRAINIE JESIENI”. Dzieci przygotowały wraz z rodzicami przepiękne stroje jesienne, które jak co roku zaskoczyły swoją wyjątkowością, w związku z tym podczas balu zostali wyłonieni król i królowa. Podczas zabawy nie zabrakło również innych ciekawych konkurencji takich jak taniec na gazetach czy rzut do celu. Oprócz tego dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcie w faceborad. Na koniec balu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i balonikowe zwierzątko. To przyjęcie na pewno długo będzie przez nas wspominane i nie możemy doczekać się już przyszłej jesieni.

Bliżej kultury -SPEKTAKL TEATRALNY „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZETA”

Utworzono: 19.10.2019 22:30

SPEKTAKL TEATRALNY „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZETA”
W dniu 17.10.2019r uczniowie kl I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Przepiękna sztuka podkreśla istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwia na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtuje postawy tolerancji i szacunku. Przepiękna scenografia , znakomite kostiumy oraz rekwizyty teatralne sprawiły, że uczniowie oglądali spektakl z zapartym tchem.
Urszula Leonowicz, Marta Wolf, Anna Rosenhof

Poznajemy zawód pszczelarza

Utworzono: 19.10.2019 22:28

W piątek 18 października br. w klasach I – III odbyła się niezwykła lekcja. W szkole pojawili się specjalni goście, zawodowy pszczelarz Adrian Urbanczyk z małżonką Agnieszką. Pszczelarze opowiedzieli dzieciom, jak wygląda życie w ulu. W ciekawy sposób przedstawili etapy tworzenia miodu i jego właściwości zdrowotne. Wyjaśnili, jak nektar trafia do ula
i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód.

Pani Agnieszka opowiedziała o sposobach porozumiewania się pszczół oraz zdradziła nam inne tajemnice z życia tych pracowitych owadów, natomiast Pan Adrian zaprezentował kombinezon pszczelarski, a także sprzęt używany w procesie miodobrania. Największą jednak ciekawość wzbudziła skrzynka
z żywymi pszczołami, wśród których dzieciaki usilnie próbowały wypatrzeć królową pszczół. Zajęcia były interesujące i wartościowe. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał niespodziankę w postaci słoiczka miodu.
U. Leonowicz, A. Rosenhof, M. Wolf

Dzień głośnego czytania

Utworzono: 16.10.2019 18:20

Społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję „głośnego czytania”. Uczniowie klasy V przygotowali poezję opisującą uroki jesieni. Piękne wierszyki czytali przedszkolakom i uczniom klas młodszych.

AKADEMIA TAŃCA I ZDROWYCH PLECÓW

Utworzono: 16.10.2019 18:06

W dniu 15.10.2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe przedstawicieli AKADEMII TAŃCA I ZDROWYCH PLECÓW. Celem programu, który oferuje Dziecięce Centrum Tańca jest nauka poprzez zabawę nie tylko tańca, ale również utrzymania prawidłowej postawy, świadomości własnego ciała oraz umiejętności pracy w grupie.
Chętne dzieci mogą się zapisać poprzez wypełnioną deklarację lub online na www.majery.pl

„Ojczyzna w moim sercu”

Utworzono: 16.10.2019 18:04

Serdeczne podziękowanie dla Wiktorii za wykonanie pracy plastycznej pod nazwą „Ojczyzna w moim sercu” w odniesieniu do słów Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”. Wyróżniona praca została przesłana do Prudnika.
Klaudia Młynarczyk