Jasełka 2019

Utworzono: 29.12.2019 20:39

NAJŁADNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA 2019

Utworzono: 29.12.2019 20:38

W tym roku z inicjatywą przedświątecznego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową ”wyszła kl III. Dzieci z młodszych klas miały okazję rozwijać swoje plastyczne talenty, wykonując różnego rodzaju stroiki, szopki, bombki, kartki …. . W dniu 20.12.2019r.po Jasełkach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsca uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
I miejsca: Karolina Bielawska, Zofia Borkowska, Anna Gricman
II miejsca: Emilia Gralka, Natalia Jagła , Martyna Hoy
III miejsce: Bartosz Czernicki
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

PODSUMOWANIE MARATONU PISANIA LISTÓW

Utworzono: 29.12.2019 20:24

Dziękujemy Wszystkim - Uczniom i Rodzicom, którzy uczestniczyli w tym pięknym przedsięwzięciu. W obronie Yasaman Aryani i jej matki Monireh Arabshahi z Iranu napisaliśmy łącznie 295 listów!!! Jest to wspaniała liczba. Należy w tym miejscu podkreślić, iż indywidualnie najwięcej listów napisał Mateusz Pączko z klasy VII - aż 30 listów!!! Natomiast jako klasa - najwięcej listów napisali szóstoklasiści - 77.
Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie Wszystkim za zaangażowanie.

WYJAZD DO KINA

Utworzono: 19.12.2019 22:14

Gdzie jesteś zimo? Kiedy w kalendarzu 19 grudnia, a za oknem pogoda wiosenna uczniowie z klas 1-3 postanowili poszukać jej w kinie „Helios”. Tam obejrzeli animowaną bajkę pt. „Śnieżna paczka” o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół. Poza licznymi perypetiami bohaterów mogli również podziwiać zimowe krajobrazy. Uczniowie obejrzeli film z dużym zainteresowaniem. Wychodząc z kina wszyscy przystanęliśmy obok przepięknej, rozświetlonej choinki na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka do Opola

Utworzono: 17.12.2019 20:31

Uczniowie klas VI ,VII i VIII 13 grudnia wybrali się do Opola na spektakl teatralny "Podróż za jeden uśmiech". Spektakl poprzedzony był warsztatami teatralnymi, na których każdy uczeń miał możliwość spróbowania sił w aktorstwie. To nie był koniec atrakcji. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych w języku niemieckim oraz zwiedzali Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wszystko odbyło się w ramach realizowanej innowacji "Z kulturą na ty."

Ekologiczne ozdoby

Utworzono: 17.12.2019 20:24

Klasa szósta w ramach projektu szkolnego wykonywała ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe. Głównym składnikiem była mąka ziemniaczana. Wszyscy "wyczarowali" piękne gwiazdy, renifery czy bałwanki. Będą one zdobiły wigilijne stoły oraz zawisną na choinkach.