Aktualności

Dzień Znaczka Pocztowego

Utworzono: 11.10.2019 19:55

W piątek 11 października br. w ramach Dniach Znaczka Pocztowego uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Urzędu Pocztowego w Kędzierzynie, przy ulicy Judyma 2. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.

Czytaj więcej

Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Uczniowie przeprowadzili rozmowę z pracownikiem poczty Panią Anną Duk, która przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca, znaczek. Dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Wizyta na poczcie była również okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę i spotkanie
w miłej atmosferze nasi wychowankowie wręczyli urzędnikowi poczty polskiej własnoręcznie wykonane podziękowanie oraz słodki upominek.

U. Leonowicz, A. Rosenhof, M. Wolf

Klub Kostki Rubika

Utworzono: 11.10.2019 19:49

W naszej szkole powstał KLUB KOSTKI RUBIKA. Prezesem klubu został Paweł Motyczyński, wiceprezesem Mateusz Pączko. Głównym celem klubu jest propagowanie umiejętności układania kostki Rubika. Mamy nadzieję, że inni uczniowie i uczennice również dołączą do klubu. Układanie kostki, to świetny sposób na rozwijanie myślenia, a także sposób na spędzanie przerw. ( w ręku zamiast komórki mamy kostkę)

POZNAJEMY POLSKĄ NOBLISTKĘ

Utworzono: 11.10.2019 19:40

Światowy Dzień Uśmiechu 2019

Utworzono: 08.10.2019 21:39

Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem był w naszej szkole 4 października. Uczniowie klas I-III poznali historię tego dnia.Każdy otrzymał znaczek uśmiechniętej buźki i przywitał się szerokim uśmiechem ze swoimi kolegami oraz Paniami.

Czytaj więcej

Na przerwach najmłodsi przemierzali korytarze wręczając emblematy uśmiechniętej buźki swoim starszym kolegom, koleżankom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Składając im serdeczne życzenia mieli okazję poznać się bliżej.
Akcja się udała! Wszyscy odwdzięczali się uśmiechem. Najmłodsi swoim gestem chcieli pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.
Był to naprawdę radosny, uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców

SZKOLNY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA W KL I-III

Utworzono: 08.10.2019 21:37

Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki., a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

Czytaj więcej

W klasach 1-3 pod nadzorem pani Marty Wolf i pani Urszuli Leonowicz odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania. Uczniowie kl II-III czytali sobie nawzajem wybrane fragmenty wierszy oraz opowiadań. Wszyscy przygotowali się wspaniale do głośnego, płynnego, wyrazistego czytania z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych.
Miejsca I – Karolina Bielawska, Anna Gricman, Paulina Węgrzyn
Miejsca II- Julia Okoń, Łukasz Bloch, Tomasz Podworski, Daniel Czarnasiak, Zofia Borkowska,
Miejsca III –Przemysław Buks, Dawid Czarnasiak
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Światowy dzień tabliczki mnożenia w naszej szkole

Utworzono: 04.10.2019 23:05

4 października był dniem, w którym obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w programie. Cała akcja miała na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Głównym koordynatorem całej akcji w naszej szkole była pani J.Krawiec , koordynację akcji w klasach młodszych prowadziła pani U.Leonowicz.
Największą frajdę uczniom sprawiło odpytywanie dorosłych, którzy spisali się na medal, pokazując, że mimo upływu czasu od lat szkolnych, nadal biegle znają tabliczkę mnożenia.