Aktualności

Nasi Uczniowie na Debatach Oksfordzkich w II LO w Kędzierzynie - Koźlu

Utworzono: 01.03.2020 14:38

W ostatni piątek nasi uczniowie brali udział w III Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez II LO w Kędzierzynie. Z naszej szkoły dwie drużyny wzięły udział w Turnieju, który w tym roku szkolnym tematycznie nawiązywał do Praw Dziecka w Konfliktach Wojennych. W kategorii klas I-III nasza drużyna była reprezentowana przez: Karolinę Bielawską, Łukasza Blocha, Przemysława Buksa, Julię Okoń, Tomka Podworskiego. Trzecioklasiści okazali się rewelacyjni i odnieśli zwycięstwo! Natomiast w kategorii klas VII-VIII, ZS-P nr 1 reprezentowali: Oliwia Golańska, Marysia Jędrzejec, Karolina Kulosa, Konrad Sęk, Emilia Tomanek. Starsza grupa wiekowa walczyła bardzo dzielnie. Mimo ogromnego zaangażowania tym razem nie stanęli na podium. Wiedza, którą zdobyli zarówno starsi, jak i młodsi jest nieoceniona. Umiejętności, które zdobyli - umiejętność formułowania argumentów i kontrargumentów, prowadzenia dyskusji na wysokim poziomie, w sposób kulturalny, prezentacji siebie - na pewno będą mogli wykorzystać w życiu!. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
link do kk24

MIEJSKI KONKURS NAJPIĘKNIEJSZEJ WYMOWY JĘZYKA OJCZYSTEGO 2020

Utworzono: 01.03.2020 14:36


Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Odbył się 26 lutego 2020r. Uczniowie klas I-III nauczyli się pięknie recytować, ze szczególną dbałością o poprawną wymowę, gdyż na to jury zwracało szczególną uwagę.

25 lecie BRD

Utworzono: 20.02.2020 23:07

link do kk24
link do kk24

Koronawirus SARS-CoV-2

Utworzono: 07.02.2020 20:03

Koronawirus SARS-CoV-2 to wirus , który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.
Wszelkie informacje na stronie: Link

Spotkanie z policjantem

Utworzono: 03.02.2020 22:58

Bezpieczne Ferie!
W dniu 03.02.2020 klasy I-III gościły funkcjonariusza KPP w Kędzierzynie - Koźlu. Policjant w jasny i przejrzysty sposób przedstawił najmłodszym zasady, jak bezpiecznie korzystać z czasu wolnego w czasie ferii zimowych. Za oknem, co prawda zimy nie widać, jednak wszyscy mamy jednak nadzieję, że śnieg spadnie a świat stanie się śnieżnobiały. Pan policjant mówił o tym, jak bezpiecznie się bawić na śniegu, co jest kategorycznie zabronione - zabawy na sankach blisko ulicy, czy wchodzenie na lód na rzekach, stawach, jeziorach, czy wreszcie zbaczanie z wytypowanych szlaków narciarskich, górskich ścieżek.

Czytaj więcej

Przypomniał również o konieczności zapinania pasów w samochodzie, fotelikach dla dzieci, nieużywaniu przez rodziców telefonów komórkowych w czasie jazdy (kierowaniu pojazdem). Zachęcał dzieci do przypominania o tych zasadach rodzicom. Policjant poruszył również ważną sprawę dotyczącą gier na komputerze, czy na komórce - zwracajmy uwagę - w co nasze dzieci grają i od ilu lat jest dana gra. Życie codzienne pokazuje, że dzieci sięgają do takich gier, które są często przeznaczone dla młodzieży czy nawet już osób dorosłych. Czas, który dzieci przeznaczają na gry komputerowe też jest niezwykle istotny. Nie powinien tak naprawdę on przekraczać dwóch godzin dziennie - łącznie z telewizją. Policjant przypomniał również o zwykłych zasadach zachowania się na co dzień oraz o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o wartości znajomości numeru alarmowego. Pochwalił również dzieci za to, że tak wspaniale się zachowywały w czasie spotkania - były uważne i słuchały tego, co miał im do powiedzenia. Na koniec dzieci podziękowały za wspólne spotkanie. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wrócą zdrowe i radosne po feriach do szkoły!

Szkolny Konkurs ,,Czytam i rozumiem” klasy II i III

Utworzono: 03.02.2020 16:24

29 stycznia 2020 r odbył się konkursu sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem wśród uczniów klas drugich trzecich. Organizatorkami konkursu są panie: Marta Wolf i Urszula Leonowicz.

Czytaj więcej

Przystąpiło do niego 22 uczniów. Czytanie ze zrozumieniem nie należy do łatwych umiejętności. Polega na rozumieniu słów i związków frazeologicznych, zrozumieniu informacji ukrytej w danym komunikacie, tekście. Rozumienie czytanego tekstu wzbogaca myślenie dziecka, uczy postrzegania świata, daje możliwość wyrażenia własnej opinii na określony temat.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Karolina Bielawska , Julia Okoń, Natalia Badura , Emilka Gralka
II miejsce: Tomasz Podworski, Grzegorz Warzecha
III miejsce: Moritz Bonczek, Przemysław Buks, Zofia Borkowska, Paulina Węgrzyn, Ania Gricman.
Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !