Dzień Sportu - Dzień profilaktyki w naszej szkole

Utworzono: 29.05.2016 20:09

W piątek - 27 maja 2016 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu i Dzień Profilaktyki. Uczniowie od klasy I podstawowej po III gimnazjum mieli możliwość spożytkowania swojej energii w sposób aktywny i zdrowy.

Poprzez sport i ekspresję plastyczną młodzi ludzie pokazali, że troska o własne zdrowie na pewno jest im bliska. Dzieci klas najmłodszych uczyły się zdrowej rywalizacji w wyścigach rzędów a klasy starsze ochoczo i aktywnie uczestniczyły w meczach koszykówki, siatkówki, grach i zabawach ruchowych oraz w grze badminton. Każda klasa przygotowała plakat lub ułożyła hasła/wierszyki nawiązujące do sportu i zdrowego stylu życia. Klasy szkoły podstawowej w swoich grupach wiekowych - klasy I-III i IV-VI - rywalizowały ze sobą w konkursie wiedzy na temat zdrowego trybu życia - rozwiązując quizy, zagadki, krzyżówki, puzzle i odpowiadając na pytania. Różnice punktowe między poszczególnymi zespołami były naprawdę niewielkie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w zasadzie każdy uczeń - młodszy czy starszy - który zaangażował się w ten szczególny dzień - jest ZWYCIĘZCĄ!!!

Postawą dobrego samopoczucia jest sport, aktywność fizyczna - RUCH. Możesz biegać, skakać, pływać - po prostu ruszać się - a to daje Ci dużą szansę na zachowania zdrowia i urody!!!

Otwarcie sali gimnastyczej

Utworzono: 29.05.2016 14:33

W dniu 23 maja nastąpiło otwarcie sali gimnastycznej i miasteczka ruchu drogowego