Aktualności

Zbiórka makulatury

Utworzono: 19.01.2017 16:01

Informujemy, iż w dniach 18-23 stycznia, odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury.Liczymy na duże zaangażowanie.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Utworzono: 17.01.2017 14:27

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) oraz Ogłoszenie o przetargu dostępne w zakładce: Ogłoszenia o przetargach.

Zanieczyszczenia- jak sprawdzić, że rzeczywiście występują w wdychanym powietrzu?

Utworzono: 16.01.2017 20:45

Temat zanieczyszczeń i smogu jest aktualnie bardzo gorącym tematem za sprawą wielokrotnie przekroczonych norm stężenia pyłu w niektórych miastach w Polsce, które utrzymują się przez ostanie dni. Uczniowie klas IV-VI na lekcji przyrody przeprowadzili dyskusję odnośnie zanieczyszczeń. Trzeba przyznać, że dzieci mają bardzo dużą wiedzę na ten temat, ale pomimo tego niektóre fakty, które zostały im przedstawione zrobiły na nich wrażenie. Między innymi to, że w pewnym miasteczku pod Krakowem zanieczyszczenie powietrza w sylwestrową noc przekroczyło poziom zanieczyszczenie powietrza w Pekinie. O sprawie napisał nawet The Financial Times. Na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy, 33 leżą w Polsce.
Zanieczyszczenia, o których mówimy tak naprawdę trudno zobaczyć, a skutki które wywołują nie są widoczne tu i teraz, dlatego też jest jeszcze spora grupa osób, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że oddychamy „trucizną”. Dzieci postanowiły przekonać się na własne oczy czy powietrze, które wdychamy jest zanieczyszczone. Przeprowadziły więc proste doświadczenie - wykorzystały do tego odkurzacz. Na samym końcu rury odkurzacza umieściły wacik kosmetyczny, włączyły odkurzacz a rurę wystawiły za okno. Po około 5 minutach co odpowiada mniej więcej 3 dobom naszego oddychania, sprawdziły jak wygląda filtr. Zobaczcie sami!
Mirela Barton-Kaliciak

Jasełka w kościele

Utworzono: 10.01.2017 20:18

8 stycznia 2017 r. w kościele w Cisowej - przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka, odbyły się jasełka kolędowe z udziałem dzieci z naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem pani Klaudii Młynarczyk oraz pani Ireny Kremer. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom dzieci występujących za przybycie do kościoła i również wspólne kolędowanie:) Oczywiście szczególne podziękowania należą się samym aktorom, którzy pięknie zaprezentowali się przed publicznością!

IV edycja - Finał i ...

Utworzono: 07.01.2017 14:54

Brawo Haniu! Tak należy podsumować zakończone miejskie rozgrywki szachowe szkół podstawowych. Tuż przed świętami, 20 grudnia 2016 roku z IV edycji nasza uczennica po raz drugi przywiozła dyplom. Teraz za V miejsce wśród 13 dziewcząt, koleżanek z innych szkól.
To duży sukces. Ogólnie nasza szkoła zajęła też V miejsce na 7 szkół. Nalezą się gratulacje wszystkim szachistom; Jasiowi Sambok i Budzowskiemu oraz Tomkowi Kusiakowi. Chłopcy ci wywalczyli po kilka punktów na rzecz całej drużyny. Rozgrywki szachowe
w sportowym stylu, połączone z dobrą zabawą na długo zostaną w naszej pamięci. Wierzymy, że w czerwcu 2017 roku zaprezentujemy się w szkole nr 6, która organizować będzie turniej z okazji Dnia Dziecka. Do tego czasu gramy, trenujemy dalej i zapraszamy chętne dzieci to wspólnych spotkań w świetlicy szkolnej, w myśl powiedzenia - "Trening czyni mistrza".
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego "Szach - Mat"
Lidia Rucka

Konkurs Korona Trzech Króli

Utworzono: 05.01.2017 18:40