Aktualności

Walentynki 2018

Utworzono: 16.02.2018 14:30

WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Utworzono: 09.02.2018 18:32

W dniu 7.02.2018 uczniowie klas trzecich byli z wizytą w MBP w Kędzierzynie - Koźlu. Jak zwykle było to miłe i ciekawe spotkanie. Pani Barbara Górnik zaprosiła nas wszystkich w czarodziejską podróż do świata książki pt.: „Miejsce na miotle” Julii Donaldson. Trzecioklasiści wcielili się w rolę pieska, kotka, żabki i smoka, ale także wiatru, drzewa, ptaszków i burzy. Okazało się, że nie każda czarownica musi być zła i straszna:) Spotkanie z literaturą stało się możliwością twórczej ekspresji dziecięcej. Na koniec dzieci miały swój też upragniony czas wolny, podczas którego miały możliwość czytania, korzystania z gier planszowych, a także innych zabaw edukacyjnych. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie nas w BIBLIOTECE.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Utworzono: 06.02.2018 19:28

Nasza szkoła bierze udział w Programie CyberBezpieczny Uczeń. W ramach tego projektu odpowiadamy TAK na zaproszenie Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) do 14. edycji DBI w Polsce.
TEGOROCZNE HASŁO: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W naszej szkole, do końca bieżącego tygodnia, w sposób szczególny, na różnych lekcjach, problematyka a zarazem potrzeba szacunku w sieci będzie rozpowszechniana.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Zaproszenie do ŚWIETLICY Środowiskowo – Socjoterapeutycznej

Utworzono: 04.02.2018 20:10

Zaproszenie do ŚWIETLICY Środowiskowo – Socjoterapeutycznej „NIEZAPOMINAJKA”

Apel podsumowujący I półrocze.

Utworzono: 04.02.2018 15:55

Zaraz po feriach uczniowie naszego zespołu uczestniczyli w apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2017/18. Zostali wyróżnieni najlepsi sportowcy, prymusi w nauce, wzory w zachowaniu oraz Ci, którzy nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu

Utworzono: 03.02.2018 23:01

Dnia 31 stycznia 2018 roku klasy: I i II wybrały się do Miejskiej Biblioteki w Kędzierzynie – Koźlu. Na początku uczniowie zwiedzili bibliotekę i zapoznali się z najnowszym księgozbiorem. Uczestniczyli w ciekawej lekcji na temat czarodziejów i czarownic. Dowiedzieli się wielu nowych rzeczy na ten temat. Następnie pani Basia przeczytała książkę ,,Miejsce na miotle” J. Donaldson i zaangażowała wszystkich do inscenizacji wiersza. W ruch poszły instrumenty muzyczne i przepiękne rekwizyty. Odbyła się też pogadanka na temat tego co jest w życiu ważne. Były też tańce i zabawy, a na koniec czas wolny, aby każdy mógł pooglądać i poczytać wybrane czasopismo lub zagrać w grę planszową. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.