Aktualności

Harmonogram „DNI OTWARTYCH” W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Utworzono: 19.03.2019 20:43

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLASY I


15.03.2019 godz. 17.00 Zajęcia sportowo-ruchowe (Marta Wolf)
19.03.2019 godz. 10.00 Zajęcia świetlicowe (Agnieszka Matyja)
02.04.2019 godz. 10.40 Zajęcia języka mniejszości niemieckiej (Gabriele Kulozik)
25.04.2019 godz. 10.40 Zajęcia języka angielskiego (Agata Rogowska)
14.05.2019 godz. 10.40 Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej (Marta Wolf)
27.05.2019 godz. 10.40 Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej (Urszula Leonowicz)
04.06.2019 godz. 10.40 Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej (Anna Rosenhof)

Bibliobus z biblioteki Josepha von Eichendorffa w naszej szkole

Utworzono: 19.03.2019 20:06

Dnia 14.03.2019 przyjechał do naszej szkoły bibliobus z biblioteki Josepha von Eichendorffa znajdującej się w Opolu. Uczniowie klasy I oraz IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Podczas której mówiono o zaletach czytania. Lekcja ta miała na celu zapoznanie się z ideą bibliobusu. Uczniowie mieli okazję zobaczenia biblioteki na kółkach.

PRZYSZLI PIERWSZOKLASIŚCI W NASZEJ ŚWIETLICY

Utworzono: 19.03.2019 19:06

W dniu dzisiejszym, w godzinach dopołudniowych, w świetlicy szkolnej ugoszczone zostały przedszkolaki, które od przyszłego roku szkolnego będą uczęszczać do I klasy. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawach interakcyjnych, ukierunkowanych na wyzwolenie pozytywnej energii, wzajemne poznanie się.

Czytaj więcej

Dziewczynki i chłopcy w "Podróżach wyobraźni" poznali - bohatera z jednej opowieści - Indianina o imieniu Sokole Oko. Wraz z nim przeżyli opisaną przygodę. W czasie wspólnego spotkania odwiedzili nas drugoklasiści i przywitali piosenką - przynosząc słodką niespodziankę. Pod koniec każdy uczestnik mógł się pochwalić swoimi umiejętnościami i wykonać dla siebie wspaniałą koronę. Dzieci miały również troszkę czasu, aby pobawić się w różne zabawy stolikowe - dostępne w świetlicy. Zbliżająca się pora obiadu w przedszkolu - wyznaczyła koniec wspólnego radosnego spotkania:)

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono: 19.03.2019 14:43

12 marca 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 20 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 10 szkół z naszego miasta. Uczniowie pod nadzorem pani Anny Rosenhof oraz Pani Urszuli Leonowicz solidnie przygotowywali się do tego konkursu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: kategoria klas II i kategoria klas III. W obu kategoriach uczestnicy czytali fragmenty lektur W. Cichonia "Cukierku, ty łobuzie", G. Kasdepki "Detektyw Pozytywka"oraz wiersze jednej z jurorek- p. Izabeli Sagasz. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Okoń z klasy II oraz Kamil Grześkowiak z klasy III. Gratulujemy Kamilowi, który zajął I miejsce w kategorii klas III.


link do strony

Dzień otwarty 2019.

Utworzono: 19.03.2019 14:41

W dniu 15.03.2019r. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Organizacją tego dnia zajęła się Pani Anna Rosenhof, która przygotowała zaproszenia dla dzieci i rodziców.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami oraz do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości i otwartości. Rodziców zaproszono na spotkanie informacyjne, które rozpoczęło się krótkim wystąpieniem Dyrektora Szkoły oraz przedstawieniem oferty edukacyjnej. Po części informacyjnej przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Goście mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka i ocenić, czy warto złożyć dokumenty maluchów do Naszej placówki. Podczas spotkania z rodzicami przyszli uczniowie klasy I uczestniczyli w zabawach i grach na sali gimnastycznej. Wszystkie polecenia wykonywali bezbłędnie. Zaskakiwali swoją zręcznością, szybką reakcję na sygnał. Zabawy: „Zaprzęgi”, „Łowienie ryb”, „Marcowa pogoda”, „Piłka parzy”, „Murarz” wyzwoliły niezapomniane emocje wśród dzieci. Zajęcia sportowe przygotowała i prowadziła Pani Marta Wolf. Mamy nadzieję, że nasi goście opuścili szkołę usatysfakcjonowani i z wieloma spotkamy się w następnym roku szkolnym.
A zatem do zobaczenia we wrześniu!

Projekt „Noc w szkole – Zawodowa noc”

Utworzono: 18.03.2019 20:38


Wiecie o tym, iż w naszej szkole jest fajnie również wieczorem i w nocy? Okazję, by się o tym przekonać mieli uczniowie klasy 7, którzy wraz z wychowawczynią, opiekunami no i z najważniejszymi – naszymi gośćmi – uczestniczyli w projekcie „Noc w szkole – Zawodowa noc”.
Zadaniem projektu było skonfrontowanie uczniów klasy 7, którzy już za rok będą wybierać zawód, z przedstawicielami lokalnego środowiska, Dzielnicy Cisowa i Miejsce Kłodnickie, reprezentującymi wybrane zawody.

Czytaj więcej

W ubiegły piątek panie Ania i Joanna z „Kapriss Salon Kosmetologii Profesjonalnej Krystyna Preisner” przedstawiły zawód kosmetyczki, pani Alicja opowiedziała i pokazała co już potrafi studiując na kierunku Kosmetologia Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, natomiast pani Angelika z “Salon fryzjerski GOJA” odkryła przed uczennicami tajniki zawodu fryzjera. Dziewczyny nie tylko słuchały, miały również okazję doświadczyć na “własnej skórze” umiejętności zaproszonych gości.
Pan Daniel z warsztatu “KREMER AUTOSERVICE” bardzo wyczerpująco opowiedział czym zajmuje się współczesny mechanik samochodowy, natomiast pan Janusz pracujący w firmie “Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o.” przedstawił popularny w naszym regionie zawód logistyka
Po tej bardzo ciekawj części wieczoru przyszedł czas na trochę sportu na naszej wspaniałej sali gimnastycznej, następnie na posiłek, gry planszowe, rozmowy i filmy. Cisza nocna nastała po tym wyczerpjącym I ekcytującym wieczorze dopiero ok. 2.00 w nocy.
Serdecznie dziękuję paniom Lidii i Michalinie za pomoc oraz opiekę nad uczniami a naszym gościom za przybycie i prezentację swojego zawodu.

Wychowawca klasy 7
Dororta Jastrzembska