Aktualności

Najładniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa

Utworzono: 10.01.2019 18:15

W dniu 19.12.2018r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w plastycznym konkursie szkolnym „Najładniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Dzieci miały okazję rozwijać swoje plastyczne talenty wykonując różnego rodzaju stroiki, bombki, zawieszki na choinkę …. Za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce uczestnicy otrzymali nagrody.
I miejsca: Zosia Borkowska, Karolina Bielawska, Natalia Badura, Rafał Nocoń
II miejsca: Aleksandra Świerc, Michał Kurzaj, Julia Okoń, Martyna Hoy,
Aleksander Raubal , Wiktoria Ulrich
III miejsca: Anna Gricman, Dorota Lata, Tomasz Podworski, Przemysław Buks, Zofia Tworek, Maja Maibaum, Aleksandra Bania
Wszystkim dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Konkurs plastyczny "Magia świąt ".

Utworzono: 02.01.2019 21:55

Uczniowie naszego zespołu wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez panią Klaudię Młynarczyk i Jolantę Krawiec . Był on częścią projektu pod tym samym tytułem. Uczestnicy konkursu, za pomocą ekspresji twórczej, pięknie przedstawili magiczny świat Bożego Narodzenia. Prace plastyczne posłużyły jako dekoracja w przedstawieniu Bożonarodzeniowym. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Dziękujemy i gratulujemy.

WYJAZD DO KINA klas 1-4

Utworzono: 02.01.2019 21:09


W dniu 19.12.2018r. klasy 1-4 wybrały się do kina Helios na film „Grinch” w reżyserii Yarrow Cheney, Scott Mosier. Dzieci z zapartym tchem śledziły poczynania zielonego stworka, który nie znosi Świąt Bożego Narodzenia i nie zamierza dopuścić do tego, by ktokolwiek się nimi cieszył. Planuje okraść domy z prezentów od Świętego Mikołaja. W drogę wchodzi mu jednak dziewczynka, Cindy Lou…

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

Utworzono: 02.01.2019 20:36

Otocz się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem
Kolorowymi światłami na choince naciesz oczy,
Dźwiękami kolęd uraduj uszy.
Serce wypełnij serdecznościami z przesłanych życzeń,
Zapomnij wszystko co smuci i boli.
W ten czarowny, zimowy wieczór wybierz się na wędrówkę do Maryi i Józefa.
Zabierz się z pasterzami i Mędrcami do Dzieciątka.
Przyjdź do Tego, który daje wiarę, że to co niemożliwe, to co trudne, daje życie.
Przyjdź do Tego który daje MIŁOŚĆ

Czytaj więcej

Tymi słowami uczniowie klasy piątej rozpoczęli przedstawienie bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, wydziału oświaty, dyrektorzy współpracujących szkół, przedstawicie straży pożarnej, rady osiedla, mniejszości niemieckiej, rady rodziców. Wspólnie z gronem pedagogicznym, pracownikami obsługi, uczniami, rodzicami przenieśli się do Betlejem, gdzie narodził się maleńki Jezus.
Cały występ uświetnił występ szkolnego chóru oraz orkiestry.
Nie zabrakło też gorących życzeń. Na zakończenie przedstawienia Przewodnicząca Rady Rodziców pani Krystyna Kusz zaprosiła wszystkich zebranych na wspólną wigilię, która była możliwa do przygotowania dzięki pracy rodziców, zaangażowaniu się uczniów i całej lokalnej społeczności. Wszyscy przeżyli niesamowite chwile pełne magii świąt Bożego Narodzenia.

Projekt Magia Świąt

Utworzono: 27.12.2018 17:13

Uczniowie naszej szkoły 20 grudnia wzięli udział w projekcie pt."Magia świąt " organizowanym przez p. Klaudię Młynarczyk i Jolantę Krawiec. Współorganizatorem był samorząd uczniowski z opiekunem panem Tomaszem Dubielem na czele. Projekt poprzedzony był konkursem plastycznym, występem Bożónarodzeniowym. Kolejnym etapem było wspólne budowanie szopek bożonarodzeniowych, a następnie pokaz talentów. Podczas zajęć rozmawiano o tradycji świąt, historii szopek, tradycjach w innych krajach. Uwieńczeniem były pokazy uczniów- każda klasa zaprezentowała swoje talenty. Nie zabrakło śpiewu, tańca, humoru. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.
/J.Krawiec, K.Młynarczyk,T.Dubiel/

Przedświąteczny wyjazd do kina

Utworzono: 18.12.2018 08:01

18 grudnia uczniowie klas V-VII i III gimnazjum wybrali się do kina aby obejrzeć 2 wspaniałe filmy. Młodsza grupa miała okazję przenieść się w magiczny świat żołnierzy z piernika i armii myszy oglądając film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" produkcji Disneya, inspirowany klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych.