Aktualności

APEL ŚWIETLICZAKÓW- POMOC ZWIERZAKOM

Utworzono:24.10.2016 07:53

Są wśród Nas i obok nas. Merdają ogonkiem i pomrukują na Nasz widok, kiedy wracamy ze szkoły czy pracy. Są też bezdomne, głodne i przemarznięte, które spotykamy tu i tam…
„Bracia mniejsi” – koty, kotki, psiaki i psy. Wierni towarzysze, prawdziwi przyjaciele człowieka, którzy tak jak my są istotami żywymi - Czują, kochają
i chcą być kochane, jak na zamieszczonym obrazku!
Pamiętając o nich szczególnie 4 października, który rozpoczynał obchody Światowego Tygodnia Zwierząt, świetlica nadal prosi o włączenie się w akcję pt:
„Bądź Przyjacielem Czworonoga –
Nie bądź obojętny na cierpienie Tych,
którzy nie mogą poprosić o pomoc”.

Czytaj więcej
Celem akcji jest:

1. Uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt
i zwiększenie świadomości, że one też pragną być kochane i szanowane przez człowieka.
2. Propagowanie idei wspierania i ratowania pokrzywdzonych przez los czworonogów .

W ramach akcji:

Zapraszamy do przygotowania prac plastycznych indywidualnie , rodzinnie lub plakatu przez klasę, dotyczących tego tematu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na zbiórkę karmy przez klasę dla schroniska/przytuliska.

Osoby i klasy wyróżnione w akcji otrzymają dyplomy-podziękowania oraz nagrodę niespodziankę.


LICZYMY NA ZROZUMIENIE !
DZIĘKUJEMY ZA POMOC I DAR WIELKIEGO SERCA!


"Świetliczaki" i wychowawcy świetlicy
Październik 2016r.

Wyniki wyborów uzupełniających do Młodzieżowej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle

Utworzono:24.10.2016 07:47

Liczba głosów ważnych oddanych na poszczególnych kandydatów:
1. Adamczyk Marek – 6
2. Hadasik Patryk – 24
3. Poźniak Szymon – 8

Do Młodzieżowej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle wybrany został Patryk Hadasik

SZKOLNE SKO

Utworzono:24.10.2016 07:38

W naszej szkole istnieje SKO - konto dla ucznia
• Dla uczniów w wieku od 5 lat do ukończenia 13 roku życia z serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka
• 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
• Oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł
• Możliwość wpłat i wypłat gotówkowych u opiekuna SKO w szkole (do kwoty 50 zł) - w każdy czwartek na długiej przerwie
(bliższych informacji udziela opiekun SKO p. Marta Wolf)
Zachęcamy do oszczędzania.

Inscenizacja wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy w ZSP nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu

Utworzono:17.10.2016 20:59

Aby przybliżyć tematykę witamin zwartych w warzywach, dzieci z klasy III pod kierunkiem Pani Urszuli Leonowicz zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".
Przedstawienie odbyło się 12 października 2016 r. w sali nr 1, a potem w przedszkolu. Klasa III zaprosiła na występ kolegów, koleżanki z klas I-II naszej szkoły. Przygotowania do inscenizacji trwały dwa tygodnie. Mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia i z uśmiechem na twarzy swoje role. Rodzice przygotowali barwne i zwracające uwagę stroje. Uczniowie zmierzyli się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Dzieci w nagrodę otrzymały zdrowy batonik.

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu 07.10.2016

Utworzono:17.10.2016 20:30

W klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były na żółto. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się uśmiechnięte buźki. Uczniowie zapoznali się z krótką genezą tego święta:
Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
Tego dnia uśmiechem, radością zarażaliśmy również naszych starszych kolegów.

Dzień Edukacji Narodowej 2016/17

Utworzono:17.10.2016 20:09

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Samorząd szkolny. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Prezydenta Miasta i Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej przedstawicie Samorządu przygotowali dwa krótkie spektakle pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie” i „Pani na opak”. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, którymi wyrazili swoje podziękowanie.

Mirela Barton-Kaliciak