Szkolni Specjaliści

Szkolni specjaliści

Pielęgniarka (kliknij aby wyświetlić)
Socjoterapeuci (kliknij aby wyświetlić)

Socjoterapeuci:
Agnieszka Matyja
Jolanta Krawiec
Urszula Leonowicz

Zajęcia prowadzone są w ramach działalności świetlicy "Niezapominajka" oraz pracy wychowawczej.

Logopeda (kliknij aby wyświetlić)

„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa”
J. Słowacki

Dzieci z wadą wymowy mają utrudniony kontakt z rówieśnikami. Z wiekiem stają się wyobcowane, zamknięte w sobie, nie zabierają głosu, nawet gdy mają rację. Unikają załatwiania wielu spraw, bojąc się werbalnego kontaktu z innymi. Nieprawidłowa wymowa to także ograniczenia w wyborze wymarzonego zawodu. Dlatego warto zadbać o sprawność artykulacyjną już od najmłodszych lat.

Zajęcia logopedyczne prowadzone w naszej placówce mają na celu:
•usprawnianie pracy narządów mowy
•wzbudzanie ciekawości aktywnością słowną
•stymulowanie językowych umiejętności
•nabywanie umiejętności koncentracji uwagi
•zwiększanie możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka
•naukę prawidłowego oddychania i ekonomicznego zużywania powietrza
•rozwijanie percepcji słuchowej
•doskonalenie koordynacji słuchowo- ruchowej
•wzbogacanie słownictwa
•kształtowanie poczucia rytmu
•doskonalenie pamięci i rozwijania wyobraźni
•doskonalenie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi
•kształtowanie poprawnych form gramatycznych

W czasie spotkań z dziećmi będziemy wykonywać ćwiczenia usprawniające aparat mowy, ćwiczenia oddechowe bez przyborów i z przyborami. Za pomocą słomek malować farbą, przemieszczać papier i watę, robić bańki mydlane, dmuchać do kubeczków z wodą. Mowę będziemy rozwijać poprzez wypowiedzi swobodne, wypowiedzi kierowane, zabawy, gry planszowe, grę memory, rozwiązywanie i układanie zagadek, powtarzanie krótkich tekstów i aktywne słuchanie bajek logopedycznych. Dzieci będą układały bajkę co nie tylko rozwinie mowę twórczą, ale również koncentrację uwagi oraz pracę w grupie. Podczas zajęć wykorzystywane będą nagrania na płytach CD, instrumenty, dzięki czemu dzieci udoskonalą pamięć słuchową i poczucie rytmu.