Nasz uczeń laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Utworzono:05.03.2020 20:50

Adam Motyczyński - uczeń klasy ósmej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy zarówno Adamowi jak i pani Dorocie Jastrzembskiej, która przygotowywała go do konkursu.

Nasi Uczniowie na Debatach Oksfordzkich w II LO w Kędzierzynie - Koźlu

Utworzono:01.03.2020 14:38

W ostatni piątek nasi uczniowie brali udział w III Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez II LO w Kędzierzynie. Z naszej szkoły dwie drużyny wzięły udział w Turnieju, który w tym roku szkolnym tematycznie nawiązywał do Praw Dziecka w Konfliktach Wojennych. W kategorii klas I-III nasza drużyna była reprezentowana przez: Karolinę Bielawską, Łukasza Blocha, Przemysława Buksa, Julię Okoń, Tomka Podworskiego. Trzecioklasiści okazali się rewelacyjni i odnieśli zwycięstwo! Natomiast w kategorii klas VII-VIII, ZS-P nr 1 reprezentowali: Oliwia Golańska, Marysia Jędrzejec, Karolina Kulosa, Konrad Sęk, Emilia Tomanek. Starsza grupa wiekowa walczyła bardzo dzielnie. Mimo ogromnego zaangażowania tym razem nie stanęli na podium. Wiedza, którą zdobyli zarówno starsi, jak i młodsi jest nieoceniona. Umiejętności, które zdobyli - umiejętność formułowania argumentów i kontrargumentów, prowadzenia dyskusji na wysokim poziomie, w sposób kulturalny, prezentacji siebie - na pewno będą mogli wykorzystać w życiu!. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

link do kk24

MIEJSKI KONKURS NAJPIĘKNIEJSZEJ WYMOWY JĘZYKA OJCZYSTEGO 2020

Utworzono:01.03.2020 14:36

Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Odbył się 26 lutego 2020r. Uczniowie klas I-III nauczyli się pięknie recytować, ze szczególną dbałością o poprawną wymowę, gdyż na to jury zwracało szczególną uwagę.

Szkolny Konkurs ,,Czytam i rozumiem” klasy II i III

Utworzono:03.02.2020 16:24

29 stycznia 2020 r odbył się konkursu sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem wśród uczniów klas drugich trzecich. Organizatorkami konkursu są panie: Marta Wolf i Urszula Leonowicz.

Przystąpiło do niego 22 uczniów. Czytanie ze zrozumieniem nie należy do łatwych umiejętności. Polega na rozumieniu słów i związków frazeologicznych, zrozumieniu informacji ukrytej w danym komunikacie, tekście. Rozumienie czytanego tekstu wzbogaca myślenie dziecka, uczy postrzegania świata, daje możliwość wyrażenia własnej opinii na określony temat.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Karolina Bielawska , Julia Okoń, Natalia Badura , Emilka Gralka
II miejsce: Tomasz Podworski, Grzegorz Warzecha
III miejsce: Moritz Bonczek, Przemysław Buks, Zofia Borkowska, Paulina Węgrzyn, Ania Gricman.
Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Potyczki matematyczne

Utworzono:02.02.2020 23:00