Książki czytam treść ich znam

Utworzono:22.01.2020 20:00

Zdobądź słodziaka lub inne nagrody!
Zapraszamy uczniów klas I, II, III i IV do udziału w konkursie czytelniczym.
Zadaniem uczestnika jest przeczytanie 10 książeczek i wykazanie się znajomością treści.
Po przeczytaniu każdej dziecko dostanie do rozwiązania kilka zadań z treści książki.
Uczeń który przeczyta wskazane książki i wykaże się bardzo dobrą znajomością ich treści otrzyma nagrodę i pochwałę za udział w konkursie.
Czas trwania konkursu: luty - maj
Wykaz książek:
„Pilot i ja” – Adam. Bahdaj
„Cudaczek-Wyśmiewaczek” – Julia. Duszyńska
„Kajtkowe przygody” – Maria. Kownacka
„Kapelusz Pani Wrony – Danuta. Parlak
„Najmilsi”- E. Szelbyrg-Zarębina
„Pamiętnik Czarnego Noska” – Janina Porazińska
„Przygody Filonka Bezogonka” – Gostia Knutsson
„Rany Julek!” – Agnieszka Frączek
„Rogaś z Doliny Roztoki” – Maria Kownacka

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,PISZEMY LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA”

Utworzono:14.01.2020 22:45

Każdego roku w grudniu wszystkie poczty na świecie zasypywane są listami. Autorami większości z nich są dzieci, a adresat jest tylko jeden - św. Mikołaj. Po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III pisali listy pod kierunkiem pań : U. Leonowicz, M. Wolf i A.Rosenhof. Organizatorem była Nowa Gazeta Lokalna. Najciekawsze listy zostały opublikowane w "Mikołajkowym wydaniu specjalnym" gazety. Gratulujemy uczniom klasy trzeciej: Przemkowi Buks i Martynce Hoy, którzy zostali wyróżnieni. Otrzymali bony na zakupy do sklepu Mały Miś i bilety do kina ,,Helios”.

NAJŁADNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA 2019

Utworzono:29.12.2019 20:38

W tym roku z inicjatywą przedświątecznego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową ”wyszła kl III. Dzieci z młodszych klas miały okazję rozwijać swoje plastyczne talenty, wykonując różnego rodzaju stroiki, szopki, bombki, kartki …. . W dniu 20.12.2019r.po Jasełkach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsca uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
I miejsca: Karolina Bielawska, Zofia Borkowska, Anna Gricman
II miejsca: Emilia Gralka, Natalia Jagła , Martyna Hoy
III miejsce: Bartosz Czernicki
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Utworzono:17.12.2019 20:16

Daniel Kłos zajął III miejsce po dwóch dogrywkach o miejsce II.

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

Utworzono:11.12.2019 19:26

13 XII 2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom – Dzieci Poetom”. Po raz dwunasty konkurs miał zasięg powiatowy. Do konkursu przystąpiło 14 szkół, a w tym 27 dzieci. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III, recytujący wiersze poetów piszących dla dzieci. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP Nr 1 - Urszula Leonowicz, Marta Wolf, Anna Rosenhof, Agnieszka Matyja. Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
-Pani Renata Scheit
- Pani Barbara Górnik
-Pani Ewa Kowalczyk – Lecibil

Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, czy tekst jest dopasowany do wieku i możliwości interpretacyjnych recytatora, czy właściwie akcentują i czy mają odpowiednie tempo mówienia. Nie bez znaczenia jest staranność i ogólny wyraz artystyczny.
W czasie obrad jury odbył się taniec ,,Śnieżynek”,w wykonaniu uczennic klasy III i IV pod kierunkiem Pani Urszuli Leonowicz, Anny Rosenhof, Marty Wolf a następnie klasy: II i III zagrały na flażoletach ,,Jingle Bells” oraz kolędę ,,Lulajże Jezuniu”. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział we wspólnej zabawie w karaoke. Razem zaśpiewaliśmy ,,Jest taki dzień” oraz ,,Renifery ciągną sanie”. Następnie Śnieżynki wręczyły upominki każdemu dziecku.
Jury wytypowało zwycięzców konkursu:
I miejsce – Koszela MagdalenaPSP 12
I miejsce – Kowalczyk Pola PSP 12
Imiejsce – Lisiecka Karolina PSP 20
II miejsce – Bloch Łukasz PSP 18 /ZSP 1/
II miejsce- Mikoluk Hanna PSP nr 11
II miejsce –Mikolaszek Zuzanna PSP 5
III miejsce – Bielawska Karolina PSP 18 /ZSP 1/
III miejsce- Iwanowska Helena SP Leśnica
III miejsce- Rydzy Katarzyna ZSP Pawłowiczki

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, bony podarunkowe do Smyka ufundowane przez Wydział Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie – Koźlu oraz firmę A. Berger. Wszystkim wręczono dyplomy za udział oraz słodycze.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. Organizatorzy dziękują:
- Wydziałowi Oświaty i Wychowania,
- Firmie ,,Berger” z Kędzierzyna –Koźla,