Konkursy

Świąteczny konkurs plastyczny 2019

Utworzono:03.04.2019 20:19


Wykonaj kartkę lub jajko

Kartka
Metoda I – quilling
Metoda II - malowanie farbami plakatowymi
Format A5 lub A6
Termin do 10.04.2019r.
Gdzie – do biblioteki
Kryteria oceniania – estetyka, samodzielność wykonania
pomysłowość
Jajko -wydmuszka
Metoda I – quilling
Metoda II – wyklejanie koronkami, pasmanterią
Wielkość – jajko kurze
Termin – do 10.04.2019r
Gdzie - do biblioteki
Do kogo- do p.K.Młynarczyk
Nagroda za najlepsze prace – pochwała, dodatkowa ocena, upominek rzeczowy

XV Miejski Turniej Matematyczny

Utworzono:27.03.2019 13:35

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Miejskim Turnieju Matematycznym, w którym w tym roku uczestniczyło około 170 uczniów miasta Kędzierzyna - Koźla. Konkurs składał się z 2 części- najpierw był test wielokrotnego wyboru, a następnie zadania otwarte. Aby zająć czołowe miejsca należało prawie bezbłędnie rozwiązać wszystkie zadania. Różnice między kolejnymi lokatami były rzędu 1 punktu.

Czytaj więcej
Podobnie jak w ubiegłym roku, nasi uczniowie pokazali, że są wśród najlepszych głów matematycznych miasta. Zdobyliśmy II, V, VI, VII, IX miejsce. Reprezentowali nas: Wiktoria Bloch. Anna Fuławka, Szymon Jędrzejczyk. Natalia Żółtowska, Paul Grund, Jacek Nocoń, Maria Jędrzejec, Adam Motyczyński, Laura Mateja, Emilia Golly i Julia Rosenhof. Najlepiej w tym roku wypadła Natalia Żółtowska zdobywając II miejsce. Uczestnikom gratulujemy. Życzymy powodzenia za rok.

Matematycznie i wiosennie

Utworzono:25.03.2019 21:44

21 marca uczniowie klas V-VIII wzięli udział w matematycznym konkursie "Matematycznie i wiosennie". Celem konkursu było rozwijanie twórczego myślenia, tworzenie i umiejętność czytania tekstu matematycznego. Zwycięzcy poszczególnych klas to:
klasa V- Natalia Żółtowska, Martyna Ciosek, Zuzanna Kieś
klasa VI- Maria Jędrzejec,
Klasa VII- Adam Motyczyński i Oliwia Hęćka, Dominika Grabińska
Klasa VIII-

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono:19.03.2019 14:43

12 marca 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 20 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 10 szkół z naszego miasta. Uczniowie pod nadzorem pani Anny Rosenhof oraz Pani Urszuli Leonowicz solidnie przygotowywali się do tego konkursu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: kategoria klas II i kategoria klas III. W obu kategoriach uczestnicy czytali fragmenty lektur W. Cichonia "Cukierku, ty łobuzie", G. Kasdepki "Detektyw Pozytywka"oraz wiersze jednej z jurorek- p. Izabeli Sagasz. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Okoń z klasy II oraz Kamil Grześkowiak z klasy III. Gratulujemy Kamilowi, który zajął I miejsce w kategorii klas III.


link do strony

FINAŁ KONKURSU HISTORYCZNO -PLASTYCZNEGO

Utworzono:17.03.2019 22:27

Dnia 14 marca 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs historyczno-plastyczny pt. "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni", zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kędzierzyn-Koźle. Uroczysta gala konkursu odbyła się w naszej placówce. Celem konkursu było przybliżenie sylwetek, ideałów, postaci Żołnierzy Wyklętych dzieciom i młodzieży.

Czytaj więcej
W naszej szkole organizacją konkursu zajęły się panie : Urszula Leonowicz, Anna Rosenhof i Marta Wolf. Na lekcjach historii i w klasach I-III uczniowie zostali zapoznani z autentyczni bohaterami. Ludzie Ci nie złożyli broni, poświęcali swe życie, walcząc o wolność dla nas wszystkich. Nie zawładnęła nimi pokusa kariery i korzyści materialnych oferowanych przez okupanta, byli wierni swym ideałom do końca. To dzięki nim, ich długiemu oporowi, okupant sowiecki nie wprowadził kolektywizacji, czyli masowej kradzieży majątków, oraz nie zlikwidował Kościoła katolickiego, który w czasach komunizmu był ostoją polskości. W okresie stalinizmu do nich strzelano, mordowano w katowniach UB, torturowano i więziono. To są nasi Bohaterowie i zasługują na naszą pamięć
i wdzięczność za to, co robili.
Konkurs pomimo swojej trudnej tematyki cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły, którzy wykonali aż 38 prac. Wykazali się ogromnym zainteresowaniem i możemy stwierdzić, że przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.
Na uroczystej gali nagrodzono najlepszych, ale za nim to nastąpiło uczniowie klas 1-3 oddali hołd Bohaterom tańcem patriotycznym przygotowanym przez p. A. Rosenhof, U. Leonowicz i M. Wolf. Prawie wszystkie czołowe miejsca trafiły w ręce uczniów naszej szkoły:
Zwycięzcy w kategorii klas 1-3:
I miejsce – Karolina Bielawska,
II miejsce – Paulina Węgrzyn,
III miejsce – Dawid Czarnasiak.
W kategorii klas 4-8:
I miejsce – Martyna Ciosek,
III miejsce – Oliwia Golańska,
wyróżnienie: Damian Kasiborski
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.
Link do strony kk24:
link do strony