Festiwal praw człowieka 2020 rozpoczęty

Utworzono:19.01.2020 19:18

PODSUMOWANIE MARATONU PISANIA LISTÓW

Utworzono:29.12.2019 20:24

Dziękujemy Wszystkim - Uczniom i Rodzicom, którzy uczestniczyli w tym pięknym przedsięwzięciu. W obronie Yasaman Aryani i jej matki Monireh Arabshahi z Iranu napisaliśmy łącznie 295 listów!!! Jest to wspaniała liczba. Należy w tym miejscu podkreślić, iż indywidualnie najwięcej listów napisał Mateusz Pączko z klasy VII - aż 30 listów!!! Natomiast jako klasa - najwięcej listów napisali szóstoklasiści - 77.
Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie Wszystkim za zaangażowanie.

Ekologiczne ozdoby

Utworzono:17.12.2019 20:24

Klasa szósta w ramach projektu szkolnego wykonywała ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe. Głównym składnikiem była mąka ziemniaczana. Wszyscy "wyczarowali" piękne gwiazdy, renifery czy bałwanki. Będą one zdobiły wigilijne stoły oraz zawisną na choinkach.

Mikołajkowa kuchnia klasy szóstej

Utworzono:11.12.2019 19:20

Uczniowie klasy szóstej, w tym roku szkolnym, Mikołajki obchodzili promując zdrowe odżywianie. Uczniowie zredagowali mikołajkowe przepisy na desery, sałatki, koktajle.Potem je starannie wykonali. Zabawa w kucharzy była bardzo super pomysłem.

Tydzień z prawami człowieka

Utworzono:10.12.2019 14:12

MARATON PISANIA LISTÓW
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy tydzień, w czasie którego będziemy podkreślać wartość praw człowieka. Drugi rok z rzędu nasz Zespół przystąpił do Maratonu Pisania Listów - odpowiadając TAK na prośbę Amnesty International, która zachęca ludzi z całego świata do pisania listów w obronie tych, którzy sami obronić się nie potrafią i których prawa są łamane. W tym roku piszemy w obronie dwóch kobiet mieszkających w Iranie, które bez założonego hidżabu rozdawały innym kobietom kwiaty w pociągu - z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Od kwietnia 2019 przebywają w więzieniu i czekają na pomoc.
W tym samym dniu w klasie szkolnej dzieci miały możliwość rozwiązywania łamigłówek nawiązujących do praw człowieka.